Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polimex przedstawił wierzycielom plan restrukturyzacji

0
Podziel się:

Plan został już przedstawiony głównym wierzycielom i zakłada m.in. oddłużenie poprzez konwersję części długu na akcje - podał Polimex.

Polimex przedstawił wierzycielom plan restrukturyzacji
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)
bETtqHVh

Polimex-Mostostal opracował i przedstawił wierzycielom zmodyfikowany plan restrukturyzacji, który obejmuje zarówno dalszą restrukturyzację operacyjną, jak i finansową.

Plan został już przedstawiony głównym wierzycielom i zakłada m.in. oddłużenie poprzez konwersję części długu na akcje - podał Polimex w raporcie rocznym.

_ Z uwagi na trudności w realizacji obecnych postanowień umowy ZOZF (umowa ws. zasad obsługi zadłużenia finansowego - PAP), dotyczących realizacji zakładanych wpływów ze sprzedaży majątku, konieczności pozyskiwania gwarancji i kapitału obrotowego w celu pozyskiwania i realizacji nowych kontraktów oraz z uwagi na występowanie przypadków naruszenia warunków UZOZF, zarząd spółki opracował zmodyfikowany plan restrukturyzacji, który obejmuje zarówno dalszą restrukturyzację operacyjną, jak i finansową, bazując na porozumieniu z wierzycielami i wsparciu akcjonariuszy _ - napisano w sprawozdaniu.

bETtqHVj

_ Plan ten został już przedstawiony głównym wierzycielom stanowiącym strony UZOZF. Spółka planuje zakończyć negocjacje i podpisać stosowne aneksy do umowy ZOZF w ciągu najbliższego miesiąca do dwóch _ - dodano.

Kluczowe założenia nowej koncepcji restrukturyzacyjnej obejmują m.in.: oddłużenie poprzez konwersję części długu na akcje oraz wyposażenie przez instytucje finansowe spółki w gwarancje kontraktowe w bezpiecznej dla nich strukturze wspartej restrukturyzacją operacyjną całej grupy. Zakładane też jest uzupełnienie brakujących środków na pokrycie luki finansowej, w tym kapitału obrotowego oraz przeterminowanych zobowiązań, przy udziale akcjonariuszy oraz poprzez dalszą sprzedaż zbędnego majątku.

Spółka poinformowała, że podejmuje szereg działań operacyjnych zmierzających do sprzedaży majątku, w tym wydzielenie siedleckiego Mostostalu w odrębną spółkę, np. ma umożliwić jej ewentualną sprzedaż, wprowadzenie na giełdę czy też pozostawienie w grupie, jako odrębnego podmiotu.

Polimex analizuje jest kwestię sprzedaży Torpolu, a z uwagi na fakt, iż w ocenie zarządu poprawiły się warunki rynkowe, ponownie rozważany jest wariant wprowadzenia Torpolu na giełdę i sprzedaż części akcji na rynku publicznym.

bETtqHVp

Spółka finalizuje sprzedaż znacznej części nieruchomości. Planuje wpływy z tej transakcji w najbliższych tygodniach w kwocie przekraczającej 100 mln zł.

bETtqHVK
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)