Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bre
25.06.2008 14:50

Polityka dywidendowa BRE Banku nie ulegnie zmianie

Polityka BRE Banku niewypłacania dywidendy zostanie utrzymana przynajmniej do czasu zakończenia intensywnego rozwoju banku, wynika ze słów prezesa BRE Banku Mariusza Grendowicza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Mirosław Trembecki)

*Polityka BRE Banku niewypłacania dywidendy zostanie utrzymana przynajmniej do czasu zakończenia intensywnego rozwoju banku, wynika ze słów prezesa BRE Banku Mariusza Grendowicza. *

- _ Wypłata dywidendy zależy od atrakcyjności alternatyw. Jeśli wypłacone przez BRE Bank dywidendy mogłyby być zainwestowane gdzieś indziej z lepszym efektem, to spodziewam się, że Commerzbank, nasz większościowy akcjonariusz, nie rekomendowałby pozostawienia zysku w banku _ - powiedział Grendowicz w wywiadzie dla agencji ISB.

- _ Wydaje nam się, że możliwości wzrostu oferowane przez BRE Bank należą do najbardziej atrakcyjnych na rynku i liczę, że akcjonariusze dopóty, dopóki jesteśmy w stanie zaoferować ponadprzeciętny wzrost wartości, będą wspierać inicjatywy, które zaproponujemy _ - dodał prezes.

BRE Bank nie wypłacał dywidendy od pięciu lat. Zyskiem netto wysokości 710 mln zł za 2007 rok bank również nie podzieli się z akcjonariuszami.

Grendowicz powiedział, że z punktu widzenia płynności BRE Bank nie ma problemu z pozyskiwaniem środków na bieżącą działalność kredytową zarówno z rynku międzybankowego, jak i poprzez depozyty klientów.

BRE Banku zobowiązał się, że wyemituje w tym tygodniu obligacje podporządkowane wartości 90 mln CHF, w ramach umowy emisji obligacji o łącznej wartości 180 mln CHF, które w całości obejmie Commerzbank. Wcześniej w czerwcu bank poinformował także o pożyczce podporządkowanej wysokości 90 mln CHF na finansowanie bieżącej działalności od głównego akcjonariusza.

Pod koniec kwietnia natomiast BRE Bank zaciągnął od Commerzbanku pożyczkę wysokości 1 mld CHF oraz pożyczkę wysokości 150 mln euro od Bayerische Landesbanku - obie na zaspokojenie ogólnych potrzeb finansowych banku.

Grendowicz podkreślił, że Commerzbank gotów jest udzielać BRE Bankowi kolejnych pożyczek

Tagi: bre, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz