Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polnord kupi od Prokomu spółki deweloperskie

0
Podziel się:

Polnord kupi od Grupy Prokomu udziały w spółkach deweloperskich Robyg oraz 100 proc. w Prokom Projekt.

bESrtLZx

Polnord kupi od Grupy Prokomu udziały w spółkach deweloperskich Robyg (15 proc. w Robyg Wilanów II i 20 proc. w Robyg Morena) oraz 100 proc. w Prokom Projekt. Ich wartość została ustalona na 40 mln zł, i aby je przejąć Polnord umożliwi Prokomowi objęcie do 5.023.472 akcji nowej emisji - poinformował Polnord.

Polnord kupi też prawa użytkowania wieczystego gruntów w Wilanowie o powierzchni około 54 ha.

"Strony uzgodniły, że cena 1 m kw wnoszonych gruntów wynosi 1.100 zł za m kw, zaś łączna wartość udziałów w spółkach deweloperskich została określona na 40 mln zł" - napisano w komunikacie.

bESrtLZz

"W zamian za powyższe aporty Grupa Prokom Investments będzie miała prawo do objęcia łącznie do 5.023.472 akcji Polnord po cenie stanowiącej średnią z okresu trzech miesięcy notowań akcji Polnord na GPW poprzedzających dzień podpisania umowy, tj. 126,64 zł za akcję" - dodano.

Zarząd Polnordu zobowiązał się do podjęcia w ciągu 14 dni decyzji odnośnie podwyższenia kapitału zakładowego.

Na zakupionych gruntach Polnord zamierza zbudować zespół mieszkaniowy i mieszkaniowo usługowy o łącznej powierzchni użytkowej ponad 300.000 m kw, park technologiczny o powierzchni biurowej około 180.000 m kw oraz kompleks mieszkaniowo-usługowo-handlowy (90.000 m kw).

Polnord szacuje, że te projekty przyniosą w ciągu pięciu lat łącznie 2-2,3 mld zł zysku (w tym 0,9-1 mld zł z projektów mieszkaniowo-usługowych przy realizacji marży na poziomie 30 proc. oraz 1,1-1,3 mld zł z projektów komercyjnych).

bESrtLZF

Spółka podała również w komunikacie, że poprzez swoją rosyjską firmę zależną PLP Development, w której posiada 50 proc. udziałów, buduje budynek biurowy w Nowosybirsku o powierzchni 12.000 m kw i planuje rozpoczęcie budowy mieszkań w Nowosybirsku i Saratowie.

"Planowane jest również uruchomienie dwóch nowych projektów komercyjnych o łącznej powierzchni 38.000 m kw w Saratowie. Projekty te będą realizowane w okresie następnych trzech lat a spodziewany zysk Polnord z tego tytułu wyniesie około 160 mln zł" - podano w komunikacie.

bESrtMaa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)