Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polsat wejdzie na GPW?

0
Podziel się:

Rada nadzorcza Telewizji Polsat być może jeszcze przed Świętami spotka się z firmą doradczą Trigon, by omówić plany wejścia Polsatu na warszawską giełdę.

Polsat wejdzie na GPW?

Rada nadzorcza Telewizji Polsat być może jeszcze przed Świętami spotka się z firmą doradczą Trigon, by omówić plany wejścia Polsatu na warszawską giełdę po rezygnacji Axel Springer z kupna pakietu akcji tej stacji - poinformował Józef Birka z rady nadzorczej Polsatu.

W piątek niemiecki koncern medialny Axel Springer podał, że nie kupi mniejszościowego pakietu Telewizji Polsat, ponieważ strony nie doszły do porozumienia.

Birka powiedział PAP w poniedziałek, że nie ma obecnie potrzeby, aby Polsat szukał inwestora.

"Nie szukamy inwestora. Planujemy wejście na giełdę. Na razie trudno powiedzieć jaki pakiet zostałby wprowadzony na giełdę, musimy usiąść z doradcami do stołu i przedyskutować kwestię, jak w tej nowej sytuacji doprecyzować plany giełdowe" - powiedział PAP Birka, członek rady nadzorczej.

Pytany czy realny termin wejścia na giełdę to raczej 2009 niż 2008 rok Birka odpowiedział: "To wszystko będzie zależało od doradców, jak będą nam rekomendować".

"Może uda się spotkać jeszcze przed Świętami, ale trudno powiedzieć, bo jest to dość gorący okres i musimy to jeszcze ustalić" - dodał.

Pytany czy ewentualnie rozważana mogłaby być sprzedaż pakietu Polsatu np. Agorze, gdyby ta spółka wyraziła takie zainteresowanie, Birka odpowiedział:

"Nie zastanawialiśmy się nad tym, bo nie ma potrzeby, żeby wszedł inwestor. Nie ma żadnej oferty, więc byłoby to tylko spekulowanie nieistniejącego tematu".

ZOBACZ TAKŻE:

Axel nie kupi udziałów w PolsacieUrszula Strych, rzecznik Agory pytana czy spółka planuje zacząć rozmowy w sprawie kupna Polsatu powiedziała: "Przyglądamy się zmianom na rynku. Bierzemy pod uwagę różne możliwości rozwijania naszej działalności".

Właściciel Polsatu Zygmunt Solorz-Żak parafował z Axel Springerem umowę sprzedaży 25,1 proc. akcji telewizji za 250 mln euro na początku grudnia 2006 roku. Cena mogła jeszcze zostać podwyższona o 50 mln euro do końca 2008 roku, w zależności od przyszłej wyceny akcji.

Umowa nie została jednak wcześniej sfinalizowana, bo w kwietniu na transakcję nie zgodził się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). UOKiK miał zastrzeżenia, że w umowie chodzi de facto o przejęcie przez niemiecki koncern kontroli nad spółką.

Parafowana w grudniu 2006 roku wygasała początkowo z końcem grudnia tego roku, ale według grudniowych zapowiedzi prasowych została przedłużona do stycznia 2008 roku. Jednak w piątek, 14 grudnia, Axel zrezygnował z kupna Polsatu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)