Notowania

polskie jadło
16.12.2009 13:31

Polskie Jadło chce rozwinąć działalność za granicą

Przychody spółki sięgną w przyszłym roku 33 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Polskie Jadło szacuje, że przychód z działalności działu handlowego spółki w 2010 r. wyniesie 33 mln zł, wynika z informacji firmy. Spółka przewiduje, że w przyszłym roku wynegocjuje nowe warunki kontraktów z partnerami zagranicznymi. *
_ - W 2010 roku spółka przewiduje zawarcie wynegocjowanych na nowych warunkach kontraktów z odbiorcami eksportowymi dla towarów kierowanych na rynek austriacki, czeski, słowacki i brytyjski _ - czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała, że w ramach podpisanych już kontraktów na dostawę produktów gotowych rozszerza ich produkcję w ramach własnej wytwórni w Czechowicach Dziedzicach.

_ - Polskie Jadło identyfikowane jest na rynku nie tylko jako sieć restauracyjna, ale również jako producent tradycyjnej polskiej żywności. Dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu tego kierunku poprzez utrzymanie dotychczasowego jak i poszerzenie asortymentu w ramach wyłącznie polskich tradycyjnych dań i produktów _ - powiedział prezes Jan Kościuszko, cytowany w komunikacie.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka miała 1,11 mln zł zysku netto wobec 6,36 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 12,70 mln zł wobec 19,33 mln zł.

Tagi: polskie jadło, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz