Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Popyt instytucji na akcje Barlinka 10 razy większy niż oferta

0
Podziel się:

Liczba deklaracji składanych przez inwestorów instytucjonalnych w ramach budowy księgi popytu w ofercie Barlinka SA jest około dziesięciokrotnie wyższa od liczby oferowanych akcji.

Liczba deklaracji składanych przez inwestorów instytucjonalnych w ramach budowy księgi popytu w ofercie Barlinka SA jest około dziesięciokrotnie wyższa od liczby oferowanych akcji - poinformowało PAP źródło zbliżone do oferty.

"Deklaracje składane przez inwestorów instytucjonalnych w ramach budowy księgi popytu przekroczyły około dziesięciokrotnie liczbę oferowanych akcji" - powiedział rozmówca PAP.

Piątek jest ostatnim dniem budowy księgi popytu na akcje producenta podłóg drewnianych. W transzy instytucjonalnej oferowanych jest 16,5 mln akcji.

Przedział cenowy 8 mln akcji serii J nowej emisji i 14 mln istniejących akcji Barlinka został ustalony na 6,40 - 7,30 zł. Wartość oferty sprzedaży nowych akcji wynosi od 51,2 mln zł do 58,4 mln zł.

Cena emisyjna i cena sprzedaży zostanie podana w poniedziałek 12 września.

W piątek kończą się również zapisy na akcje Barlinka w transzy inwestorów indywidualnych, w której sprzedawanych jest 5,5 mln akcji.

Środki ze sprzedaży akcji zostaną przeznaczone na nową fabrykę poza Polską, której budowę Barlinek chce rozpocząć na początku 2006 roku. Inwestycja pochłonie około 130 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)