Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Postępowanie KPWiG przeciwko Tele-Fonice Kable

0
Podziel się:

KPWiG podejmie prawdopodobnie we wtorek decyzję o wszczęciu postępowania w sprawie deklaracji wycofania akcji Tele

-Foniki Kable (dawniej Elektrim Kable) z publicznego obrotu - poinformował PAP Jacek Socha, przewodniczący KPWiG.

'Spodziewam się, że jutro Komisja podejmie decyzję o wszczęciu postępowania, które ma wyjaśnić, czy Tele-Fonika KFK nie naruszyła składanych wcześniej oświadczeń, dotyczących Elektrimu Kable, co do niewyprowadzania tej spółki z publicznego obrotu' - powiedział Socha.

'Ja wszcząłem już postępowanie i spodziewam się, że jutro Komisja to zatwierdzi' - dodał.

Wcześniej Socha poinformował, że KPWiG może cofnąć zgodę na przekroczenie przez Tele-Fonikę KFK 50 proc. głosów na WZA Tele-Foniki Kable. Przewodniczący KPWiG powiedział wtedy, że jeśli Tele-Fonika KFK nie uzasadni decyzji o wycofaniu Tele-Foniki Kable z publicznego obrotu, to musi się liczyć z możliwością cofnięcia zgody.

W połowie kwietnia Tele-Fonika KFK ogłosiła wezwanie do sprzedaży pozostałych akcji Tele-Foniki Kable, stanowiących 1,85 proc. głosów na WZA. Wcześniej miała 97,86 proc. udział głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy giełdowej spółki. Myślenicka firma poinformowała, że zamierza osiągnąć 100 proc. akcji i głosów na WZA Tele-Foniki Kable i wycofać akcje spółki z publicznego obrotu.

W styczniu, gdy Tele-Fonika KFK ubiegała się o zgodę KPWiG na przekroczenie 50 proc. głosów na WZA giełdowej spółki, deklarowała, że przez trzy lata, lub do czasu wejścia Polski do UE, nie będzie podejmować żadnych działań zmierzających do wycofania spółki z publicznego obrotu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)