Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pragma Inkaso kupi wierzytelności za nawet 30 mln zł

0
Podziel się

Udział grupy Pragma Inkaso w rynku nabywania gospodarczych portfeli bankowych w 2014 roku wyniósł ok. 10 procent.

Pragma Inkaso kupi wierzytelności za nawet 30 mln zł
(Amorphis/iStockphoto)
bDyEpixx

Grupa Pragma Inkaso oczekuje wysokiej podaży portfeli bankowych o charakterze biznesowym i planuje zainwestować w nabycie tych portfeli kwotę do 30 mln zł oraz osiągnąć udział w rynku na poziomie przekraczającym 20 procent.

"W 2015 r. grupa oczekuje wysokiej podaży portfeli bankowych o charakterze biznesowym, które będą spełniać kryteria inwestycyjne określone przez grupę. Grupa planuje zainwestować w br. w nabycie tych portfeli kwotę do 30 mln zł i osiągnąć udział w rynku na poziomie przekraczającym 20%" - czytamy w komunikacie.

Pragma Inkaso posiada wszystkie certyfikaty inwestycyjne w Funduszu Pragma 1 FIZ NFS, będąc jednocześnie jego jedynym serwiserem. Rozwój funduszu Pragma 1 jest kluczowym elementem strategii grupy Pragma Inkaso. Fundusz rozpoczął działalność operacyjną w 2014 r. i nabywa portfele bankowe (i w mniejszym zakresie także pozabankowe) o charakterze biznesowym, w tym również zabezpieczone hipotecznie.

bDyEpixz

Wartość nominalna portfeli wierzytelności nabytych przez fundusz Pragma 1 w 2014 r. przekroczyła 230 mln zł, a wartość inwestycji (zapłacone ceny) wyniosła 14,2 mln zł.

Wypłaty z portfela Pragma 1 wyniosły 2,06 mln zł, zaś wynik brutto sięgnął 0,8 mln zł w I kw. Aktywa netto Funduszu wyniosły 16,7 mln zł w I kw.

W I kwartale 2015 r. Fundusz otrzymał informację o wygraniu przetargu na sprzedaż portfeli bankowych o wartości przeszło 260 mln zł, a nabycie tych portfeli ma nastąpić w II kwartale br.

Udział grupy Pragma Inkaso w rynku nabywania gospodarczych portfeli bankowych w 2014 r. (mierzony wartością nominalną nabytych portfeli oraz kwotą nakładów na ich nabycie) wyniósł ok. 10 procent.

bDyEpixF

Grupa kapitałowa Pragma Inkaso działa w branży obrotu wierzytelnościami w segmencie business to business. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W jej skład wchodzą spółki Pragma Inkaso, Pragma Faktoring, Pragma Collect i Pragma Inwestycje.

bDyEpiya
KOMENTARZE
(0)