Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pragma Faktoring podzieli się zyskiem z pięciu lat?

0
Podziel się:

Akcjonariusze Pragma Faktoring zdecydują 5 września o przeniesieniu z kapitału zapasowego i wypłacie w formie dywidendy niemal 10,5 mln zł zysku spółki z lat 2006-2010.

Pragma Faktoring podzieli się zyskiem z pięciu lat?
(Amaxim/Dreamstime)
bEJLoDcl

Wysokość dywidendy przypadająca na jedną akcję wynosić będzie 4,09 zł - wynika z uchwał przygotowanych na NWZA Pragmy Faktoring.

_ Zarząd Pragma Faktoring ocenia pozytywnie wniosek akcjonariusza Pragma Inkaso wypłaty w ramach dywidendy zysku z lat ubiegłych w wysokości 10 mln złotych. Spółka po rozliczeniu wezwania na 100 proc. akcji ogłoszonego przez Pragma Inkaso, a realizowanego przez Pragma Faktoring (jako nabywającą akcje własne w celu umorzenia) posiada kilkanaście mln zł gotówki. Jednocześnie poziom środków obrotowych zwiększy się dodatkowo o kwotę 5 mln złotych wynikającą z kredytu w rachunku bieżącym _ - poinformowano w uzasadnieniu do uchwały.

_ W tym stanie rzeczy spółka posiada środki do dalszego zwiększania akcji sprzedażowej, a posiadane nadwyżki może przeznaczyć na wypłatę dywidendy. Przyczyni się to jednocześnie do realizacji jednego z celów jaki postawił sobie zarząd, tj. do zwiększenia rentowności kapitałów własnych spółki _ - dodano.

bEJLoDcn

Zgodnie z treścią uchwały z prawa do otrzymania dywidendy ma zostać wyłączonych 934.090 akcji własnych posiadanych przez spółkę. Proponowany dzień dywidendy to 12 września br., a proponowany termin wypłaty dywidendy to 16 września bieżącego roku.

bEJLoDcO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)