Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pragma Inkaso przyspiesza. Wzrost zysków o 27 procent

0
Podziel się

Spółka Pragma Inkaso, zajmująca się obrotem wierzytelnościami gospodarczymi, miała 4,01 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

Pragma Inkaso przyspiesza. Wzrost zysków o 27 procent
(cmeder/iStockphoto)
bDBgzwTF

*Spółka Pragma Inkaso, zajmująca się obrotem wierzytelnościami gospodarczymi, miała 4,01 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2012 roku, co oznacza wzrost o 27 proc. rok o roku, podała spółka w komunikacie, prezentując szacunkowe dane. Spółka podtrzymała też prognozy na cały rok. *

Zysk operacyjny na poziomie grupy wzrósł w tym czasie o 62% do 9,42 mln zł, zaś przychody ze sprzedaży brutto (wskazujące na skalę działalności) zwiększyły się o 51% do 181,12 mln zł, podała tez spółka.

_ Zarząd Pragma Inkaso SA ocenia wypracowane przez Grupę wyniki bardzo pozytywnie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży brutto (wskazujące na skalę działalności) wzrosły w I półroczu br. o 51 % w stosunku do analogicznego okresu w 2011 r., a skonsolidowane przychody netto (pokazujące wypracowany na transakcjach zysk) wzrosły o 40 % w stosunku do I półrocza 2011 r. _ - głosi komunikat.

bDBgzwTH

_ Ponadto zarząd podkreśla, iż wypracowane wyniki są zgodne z jego założeniami i podtrzymuje prognozy finansowe na 2012 r. _ - czytamy dalej. Prognoza zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wynosi 8,80 mln zł, co oznacza, że w I półroczu zrealizowano ją w 46%. Prognoza skonsolidowanych przychodów netto to 38,90 mln zł (w I półr. zrealizowano ją w 49%), zaś prognoza przychodów brutto to 480,00 mln zł (w I półr. zrealizowano ją w 38%).

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj Wykresy do Twojej strony internetowej

bDBgzwUi
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)