Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Praterm podtrzymuje prognozy

0
Podziel się:

Po zadowalających wynikach I kw. br. Praterm podtrzymuje prognozę 11,0 mln zł zysku netto i 135 mln zł przychodów w całym 2005 roku./ ISB /

Po zadowalających wynikach I kw. br. Praterm podtrzymuje prognozę 11,0 mln zł zysku netto i 135 mln zł przychodów w całym 2005 roku, podała spółka w komentarzu do wyników w czwartek.

Prognoza wyników finansowych na ten rok przewiduje także osiągnięcie 12,7 mln zł zysku operacyjnego.

„Podtrzymujemy te plany. Po trzech miesiącach 2005 roku nic nie wskazuje na to, żebyśmy mieli jakiekolwiek kłopoty z realizacją prognozy” – powiedział prezes Edward Kowalewski, cytowany w komentarzu.

Grupa Praterm, składająca się 11 przedsiębiorstw ciepłowniczych i jednej elektrociepłowni, miała w pierwszym kwartale 2005 roku 5,89 mln zł zysku netto wobec 4,76 mln zł zysku rok wcześniej. Jej przychody wyniosły 54,94 mln zł wobec 35,73 mln zł rok wcześniej.

Wzrost przychodów o 54% r/r grupa osiągnęła m.in. dzięki włączeniu do sprawozdania skonsolidowanego trzech nowych spółek: MPEC Tarnowskie Góry, PEC Chrzanów oraz PEC Lidzbark Warmiński.

„Dodatkowo na dobre wyniki wpłynęła długa zima – przychody ze sprzedaży ciepła za I kwartał tego roku wyniosły 47,9 mln zł, co daje wzrost o 50% w stosunku do przychodów za I kwartał 2004 roku (31,8 mln zł)” – czytamy dalej.

„Tradycyjnie dobry dla branży ciepłowniczej pierwszy kwartał oraz długa zima, która przeciągnęła się na drugi kwartał pozwala z optymizmem patrzeć na kolejne miesiące roku” – skomentował Kowalewski.

Praterm działa na rynku ciepłowniczym od 1998 roku. Spółka przejmuje prywatyzowane małe i średnie systemy ciepłownicze, a następnie je modernizuje. Celem Pratermu jest zbudowanie grupy kilkudziesięciu systemów ciepłowniczych. Firma chce to osiągnąć poprzez aktywny udział w konsolidacji rozdrobnionego rynku ciepłowniczego. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Praterm przejął kontrolę na pięcioma systemami ciepłowniczymi.

Praterm, który zadebiutował na GPW w grudniu ub. roku, miał w całym 2004 roku 7,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 4,6 mln zł rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio: 107,0 mln zł wobec 84,3 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)