Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prawa do akcji PBG zyskały podczas debiutu 9,4 proc.

0
Podziel się:

Prawa do 3 mln akcji PBG SA, spółki zajmującej się budową instalacji wodnych oraz wydobywczych dla górnictwa gazu ziemnego i ropy naftowej, wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań o 9,4 proc., do 35 zł.

O 11.10 prawa do akcji PBG zyskiwały 8 proc. i kosztowały 34,6 zł.

Pod koniec czerwca zakończyła się publiczna oferta 3 mln akcji PBG. Redukcja zapisów w transzy inwestorów indywidualnych sięgnęła 87,08 proc., gdyż na oferowane 600 tys. akcji złożono 4,6 mln zapisów.

Cena emisyjna akcji wyniosła 32 zł, a z emisji PBG pozyskało 96 mln zł.

Pozyskane środki spółka chce przeznaczyć na zakup nowych technologii i zwiększenie zdolności do realizacji dużych kontraktów.

PBG planuje w tym roku na poziomie skonsolidowanym 205,3 mln zł przychodów, 21,95 mln zł zysku operacyjnego i 16,04 mln zł zysku netto.

W I kwartale 2004 roku grupa miała 16,7 mln zł przychodów i 0,5 mln zł zysku netto.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezesa, PBG na razie nie przewiduje wypłaty dywidendy. PBG nie wyklucza kolejnej emisji akcji w ciągu trzech lat.

PBG zajmuje się budową, modernizacją, remontami i serwisem między innymi instalacji wodnych, wydobywczych dla górnictwa gazu ziemnego i ropy naftowej, rurociągów stalowych, infrastruktury dla ciepłownictwa i dla obiektów przemysłowych, współpracuje też przy budowie dróg i autostrad.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)