Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes Altus TFI ma zgodę KNF na zakup akcji

0
Podziel się:

W jego rękach jest już prawie 40 proc. udziałów.

Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF
Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF (wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL/Katarzyna Czerwińska</br>Senat Rzeczypospolitej Polskiej)

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na nabycie przez Piotra Osieckiego oraz Osiecki Inwestycje sp. z o.o. akcji Altus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, dających prawo do ponad 50 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, podała Komisja.

"KNF jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec zamiaru nabycia przez pana Piotra Osieckiego oraz Osiecki Inwestycje sp. z o.o. akcji Altus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA w liczbie zapewniającej przekroczenie 50 proc. liczby głosów na walnym zgromadzeniu" - czytamy w komunikacie.

Piotr Osiecki jest współzałożycielem i prezesem Altus TFI. Według stanu na 4 września br. posiadał 23 125 250 akcji Altus TFI, stanowiących 39,02 proc. udziałów w kapitale zakładowym i 45,87 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Altus TFI S.A. jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych. Fundusz zadebiutował na GPW w lipcu 2014 r. Wartość pierwszej oferty publicznej Altusa wyniosła 174,61 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)