Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cmr
13.04.2008 15:57

Prezes Comarchu ma kłopoty

Zarzuty pomocnictwa w antydatowaniu kontraktu byłego piłkarza Cracovii oraz działania na jego szkodę postawiła krakowska prokuratura właścicielowi klubu Cracovia i giełdowej spółki informatycznej Comarch, Januszowi F.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Materiały operacyjne policji)

Zarzuty pomocnictwa w antydatowaniu kontraktu byłego piłkarza Cracovii Pawła Drumlaka oraz działania na jego szkodę poprzez naruszanie praw pracowniczych postawiła krakowska prokuratura właścicielowi pierwszoligowego klubu Cracovia i giełdowej spółki informatycznej Comarch SA, Januszowi F.

Jak poinformowała PAP w niedzielę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska, Janusz F. po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. zł. Biznesmen nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Za zarzucane mu czyny grozi do pięciu lat więzienia.

Prokuratura postawiła zarzuty także trzem pozostałym zatrzymanym w sobotę działaczom Cracovii. Członkom zarządu Rafałowi W. i Jakubowi T. postawiono po pięć zarzutów. Oprócz takich, jak Januszowi F., także usiłowanie oszustwa poprzez sporządzenie aneksu do kontraktu Drumlaka z podrobionym jego podpisem, posłużenie się tym dokumentem w PZPN oraz zmuszanie zawodnika do przystania na warunki ugody przedstawione przez klub. Były wiceprezes klubu Paweł M. usłyszał zarzut pomocnictwa w działaniu na szkodę wierzycieli poprzez antydatowanie kontraktu.

Żaden z trzech działaczy Cracovii nie przyznał się do winy, wszyscy złożyli wyjaśnienia. Po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domów, zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe w wysokości 20 tys. zł.

Marcinkowska poinformowała, że zatrzymanie właściciela Cracovii nie miało związku ze śledztwem w sprawie korupcji w piłce nożnej, prowadzonym przez wrocławską prokuraturę.

Krakowski klub wydał w niedzielę oświadczenie w którym można przeczytać: - _ Ze względu na pojawiające się zarzuty o podrobienie podpisu na jednym z aneksów do kontraktu zawodnika, Zarząd MKS Cracovia SSA zwrócił się do sądowego eksperta grafologii i uzyskał oficjalną ekspertyzę, potwierdzającą autentyczność złożonego podpisu na kwestionowanym dokumencie _.

Cracovia oświadczyła też, że - _ od początku postępowania w 2007 r. aż do 12.04.2008 nikt z organów ścigania nie kontaktował się z klubem ani członkami władz spółki MKS Cracovia SSA w sprawie powyższego zawiadomienia _.

Janusz F. został zatrzymany w sobotę na lotnisku w podkrakowskich Balicach przez wydział do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie na zlecenie Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Krowodrzy. Śledczy dokonali przeszukania w siedzibie klubu należącego do biznesmena. Równocześnie zatrzymano trzech innych - obecnych i byłego - członków zarządu klubu.

Paweł Drumlak jest pomocnikiem. Barwy Cracovii reprezentował od sezonu 2004/2005. W zeszłym roku MKS Cracovia SSA wystąpił do Wydziału Gier Polskiego Związku Piłki Nożnej z wnioskiem o rozwiązanie umowy z Drumlakiem. Według władz krakowskiego klubu zawodnik wielokrotnie naruszył dobre imię Cracovii, rozpowszechniając niezgodne z prawdą informacje. Klub zarzucił mu także symulowanie kontuzji, unikanie treningów i bardzo słabą grę.

Paweł Drumlak nie chciał komentować sobotnich zatrzymań, jednak przesłał PAP oświadczenie, w którym wyjaśnia, w jakich okolicznościach rozstał się z krakowskim klubem. Napisał w nim, że złożony przez Cracovię wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy zawodnika został w całości prawomocnie oddalony.

Były piłkarz Cracovii dodał, że - _ niezależnie od prawomocnego rozwiązania kontraktu z winy klubu, zawodnik wytoczył przed Piłkarskim Sądem Polubownym PZPN powództwa przeciwko klubowi o wypłatę zaległego wynagrodzenia oraz odszkodowanie. W tych sprawach w pierwszej instancji zapadł werdykt korzystny dla zawodnika _.

Klub informował wcześniej, że wysokość kontraktu Drumlaka w Cracovii wynosiła ponad 30 tysięcy złotych miesięcznie i była najwyższa spośród wtedy zatrudnionych zawodników.

Janusz F., za pośrednictwem swojej spółki, rozpoczął sponsorowanie Cracovii w 2002 r., kiedy klub znajdował się w trzeciej lidze. Rok później drużyna awansowała do drugiej ligi, a Comarch, wykupując udziały w spółce MKS Cracovia, stał się jej głównym udziałowcem. W 2004 r. klub dostał się do ekstraklasy piłkarskiej, w której gra do chwili obecnej.

Tagi: cmr, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz