Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezes GPW przekonuje, że małe firmy mają szanse na pieniądze z rynku kapitałowego. Ale...

0
Podziel się:

- Rynek kapitałowy musi zasilać małe i średnie przedsiębiorstwa - mówi Adam Maciejewski dla Money.pl.

Prezes GPW przekonuje, że małe firmy mają szanse na pieniądze z rynku kapitałowego. Ale...
(GPW)

- _ Będziemy nakłaniać spółki notowane na giełdzie do tego, by same zwiększały zaufanie inwestorów do rynku kapitałowego _ - mówi Money.pl prezes GPW Adam Maciejewski.

Przy okazji zorganizowanej dzisiaj przez GPW konferencji _ Zaufanie na rynku kapitałowym. Compliance _Adam Maciejewski zachęcał do tego, by spółki giełdowe dążyły do ciągłej poprawy swojego funkcjonowania w zakresie zgodności ich działań nie tylko z prawem, ale również z dobrymi praktykami rynkowymi. A wszystko po to, by zmniejszyć ryzyko, które ponosi inwestor.

W rozmowie z Money.pl prezes GPW zwrócił w tym kontekście uwagę przede wszystkim na małe i średnie firmy, które mają problemy z pozyskaniem np. kredytu bankowego i wówczas rynek kapitałowy staje się dla nich szansą na pozyskanie środków na dalszy rozwój.

- _ Rynek kapitałowy musi zasilać małe i średnie przedsiębiorstwa, bo są one innowacyjne _ - mówi Adam Maciejewski i zapowiada, że giełda będzie teraz pracować wspólnie z uczestnikami rynku nad nowymi rekomendacjami, które miałby być wprowadzone w przedsiębiorstwach.

W dzisiejszej konferencji obok prezesa GPW wzięli udział m.in. przewodniczący KNF Andrzej Jakubiak, wiceminister skarbu Paweł Tamborski oraz szef CBA Paweł Wojtunik.

Czytaj więcej w Money.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)