Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes Qumak-Sekom prognozuje wyniki finansowe

0
Podziel się:

Zysk netto spółki informatycznej Qumak-Sekom w 2011 roku może wynieść 12 mln zł lub więcej, wynika z wypowiedzi prezesa Pawła Jagusia. Spółka liczy na dobry przyszły rok.

Prezes Qumak-Sekom prognozuje wyniki finansowe
(Maica/iStockphoto)

Zysk netto spółki informatycznej Qumak-Sekom w 2011 roku może wynieść 12 mln zł lub więcej, wynika z wypowiedzi prezesa Pawła Jagusia. Spółka liczy na dobry przyszły rok.

- _ Optymistycznie można założyć, że zysk za 2011 r. będzie na poziomie porównywalnym do zeszłorocznego. W wersji pesymistycznej będzie to ok. 12 mln zł _otych - powiedział Jaguś.

W 2010 r. spółka osiągnęła zysk netto na poziomie 13,23 mln zł. Narastająco w I-III kw. 2011 roku spółka miała 4,87 mln zł zysku netto wobec 7,73 mln zł zysku rok wcześniej. Jednak Prezes Jaguś deklaruje, że IV kwartał będzie bardzo dobry, co wynika m.in. z przesunięcia rozliczeń niektórych kontraktów z III na IV kwartał.

- _ W tym roku mieliśmy w backlogu wiele kontraktów długoterminowych. Prace związane z niektórymi są już zakończone, ale proces rozliczania i fakturowania może trwać. Tak jest w przypadku Stadionu Narodowego, gdzie rozliczamy się z konsorcjum Alpine i Hydrobudowy _ - zaznaczył Jaguś.

Prezes ocenił, że takie wyniki, w trudnej sytuacji na rynku są bardzo dobre. Zwrócił uwagę, że koszty spółki wzrosły znacząco z powodu umocnienia się euro wobec złotego.

- _ Przyszły rok powinien być dla nas bardzo dobry, świadczy o tym m.in. rekordowy poziom backlogu. Niezależnie od tego, tak przebudowujemy spółkę, żeby mogła być większej ilości kontraktów wykorzystywać wszystkie swoje kompetencje, w tym w sektorze czysto informatycznym a w I kwartale przyszłego roku zaprezentujemy nową strategię _ - powiedział Jaguś.

Posiedzenie rady nadzorczej, która ma przyjąć nową strategię, jest zaplanowane jeszcze na ten rok. - _ Musimy się zastanowić, jak chcemy rosnąć. Możemy zwiększać w większym tempie przychody, co wiąże się z większymi kosztami kapitałowymi, możemy też koncentrować się na kontraktach związanych z wyższymi marżami. Ostatecznie naszym celem jest budowa wartości dla akcjonariuszy _ - dodał Jaguś.

Według niego, w 2012 r. spółka może zwiększyć marże. Będzie to wynikać m.in. z realizacji kontraktów przy modernizacji lotnisk. Spółka chce też starać się o kontrakty w segmencie modernizacji infrastruktury kolejowej. - _ O tym, że jesteśmy optymistami, świadczy m.in. fakt, że nie planujemy zwolnień, wręcz przeciwnie zwiększamy zatrudnienie _ – podkreślił szef Qumak-Sekom.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)