Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes spodziewa się poprawy wyników w 2013 roku

0
Podziel się:

DGA w 2013 roku powinno odnotować dodatnie wyniki. Już w pierwszym kwartale widać będzie efekty restrukturyzacji.

Prezes spodziewa się poprawy wyników w 2013 roku
(Emily2k/Dreamstime)

DGA spodziewa się, że w 2013 roku odnotuje zysk, po tym jak w 2012 r. poniosła stratę w wysokości 2,6 mln zł. Wynik notowanej na NewConnect spółki R&C Union w 2013 r. może być bliski zeru - uważa Andrzej Głowacki, prezes spółki.

_ - DGA w 2013 roku powinno odnotować dodatnie wyniki. Już w pierwszym kwartale możemy pokazać efekty restrukturyzacji przeprowadzonej w 2012 r. Osiągnięcie zysku w pierwszym kwartale będzie papierkiem lakmusowym dla perspektyw na cały rok _ - powiedział prezes na czwartkowej konferencji.

Spółka poinformowała, że grupa DGA finansuje swoją działalność w 72 proc. kapitałami własnymi.

_ - Nie planujemy emisji akcji w 2013 roku _ - powiedział Głowacki.

_ - Po Świętach Wielkanocnych zarząd zastanowi się nad wykorzystaniem środków przeznaczonych w ubiegłym roku na zakończony niepowodzeniem projekt z KFK. Są to środki w wysokości około 10 mln zł _ - dodał.

W 2012 roku utworzono Fundusz Kapitałowy Life Fund, który dwukrotnie przedstawił ofertę w konkursie ogłoszonym przez Krajowy Fundusz Kapitałowy. Oferty te zostały odrzucone.

Głowacki uważa, że wyniki notowanej na NewConnect spółki R&C Union powinny w 2013 roku być zbliżone do zera.

_ - R&C Union ma duży koszt w postaci amortyzacji, który będzie ciążył na wynikach. Jestem spokojny o przepływy finansowe ale nie jestem pewien czy spółce uda się wypracować nadwyżkę pozwalającą na zaraportowanie zysku w 2013 roku _ - powiedział Głowacki.

R&C Union w 2012 roku odnotował stratę netto w wysokości 4,2 mln zł. DGA posiada 31,5 proc. udziałów w spółce.

_ - Będziemy próbowali wprowadzić jedną spółkę zależną na NewConnect. Może być to Arteria, w której mamy 98,3 proc. udziałów. Będzie to jednak wymagało zmiany formuły działania spółki poprzez wniesienie do niej projektów internetowych, które obecnie są prowadzone w ramach innych spółek lub pozostają w przygotowaniu - powiedział Głowacki. _

_ DGA zanotowało w 2012 roku skonsolidowaną stratę netto przypadającą na akcjonariuszy podmiotu dominującego w wysokości 2,6 mln zł, wobec zysku 1,7 mln zł w 2011 roku. Przychody grupy w 2012 roku wyniosły 20,2 mln zł, wobec 26,3 mln zł rok wcześniej. _

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)