Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezes: W tym roku liczymy na 'spontaniczne' kontrakty

0
Podziel się:

Boryszew spodziewa się lepszego II półrocza 2013 roku i wzrostu wyników rok później.

Prezes: W tym roku liczymy na 'spontaniczne' kontrakty
(lisegagne/iStockphoto)

Boryszew spodziewa się, że 2013 rok będzie stabilny dla grupy, a od 2014 roku wyniki będą się poprawiać. Druga połowa bieżącego roku ma być lepsza od pierwszej, a w całym 2013 grupa może zbliżyć się do 5 mld zł przychodów - poinformował prezes Piotr Szeliga.

_ - Ten rok będzie stabilny, odbicia naszych wyników oczekujemy w 2014 i 2015 roku. Natomiast druga połowa tego roku będzie lepsza _ - powiedział Szeliga._ - W tym roku nie przekroczymy 5 mld zł przychodów, ale będziemy ten poziom testować _ - dodał.

Boryszew spodziewa się utrzymania w kolejnych kwartałach dobrych wyników w segmencie aluminiowym. W segmencie motoryzacyjnym rentowność będzie się systematycznie poprawiać i latach 2014-2015 roku może przekroczyć 5-6 procent rentowności operacyjnej.

_ - Rentowność segmentu motoryzacyjnego nie osiągnie w tym roku 5-6 proc., ale w 2014 lub 2015 roku może przekroczyć te poziomy. W tym roku liczymy również na spontaniczne kontrakty, które Volkswagen zleca nam w wyniku złej kondycji innych dostawców _ - powiedział Szeliga.

Dodał, że grupa nadal pracuje nad przenoszeniem produkcji z Niemiec do Polski. W niemieckich fabrykach jest w związku z tym planowana restrukturyzacja zatrudnienia. Szeliga poinformował również, że Boryszew rozważa przejęcie fabryki w Polsce, w której mógłby ulokować produkcję z obecnych zakładów niemieckich.

Prezes ocenił, że spółka zależna Baterpol znajduje się obecnie w dołku wyników finansowych, w kolejnych kwartałach spodziewane jest odbicie._ - W Baterpolu myślę, że jesteśmy w okolicach dołka. W III kw. i IV kw. liczymy na spadek cen skupu akumulatorowego, który utrzymuje się na rekordowych poziomach 40 proc. w stosunku do cen ołowiu na giełdzie w Londynie _ - powiedział prezes.

Dodał jednak, że Baterpol nie wygenerował straty w I kw. Prezes liczy na stabilne zachowanie segmentu miedziowego. Ewentualną premię do jego wyników mogłaby dać dalsza przecena surowców.

Nakłady inwestycyjne wyniosą 160-180 mln złSzeliga poinformował, że nakłady inwestycyjne Boryszewa w 2013 roku wyniosą 160-180 mln zł._ - Większość stanowić będą wydatki na uruchomienie montażu w Rosji oraz rozbudowa mocy produkcyjnych w Hucie Aluminium Konin _ - dodał prezes.

Wskaźnik dźwigni finansowej Boryszewa ma nie przekroczyć w tym roku poziomu 3,5._ - Obecnie ten wskaźnik wynosi ok. 3,3 i zbliży się do 3,5, ale nie zakładamy przekroczenia tego poziomu _ - powiedział Szeliga.

Przeszacowanie Łuckiej w II kw. niepewneBoryszew prowadzi rozmowy z audytorem na temat przeszacowania wartości działki przy ul. Łuckiej. Może ono nastąpić w drugim kwartale, ale nie jest to przesądzone.

_ - Pytanie jest czy przeszacować na podstawie pozwolenia na budowę, czy może wtedy kiedy opublikujemy co chcemy z tą działką zrobić. Może to nastąpić w wynikach drugiego kwartału, ale nie jest przesądzone _ - powiedział prezes.

W połowie kwietnia Impexmetal otrzymał ostateczne pozwolenie na budowę biurowca i apartamentowca przy ul. Łuckiej w Warszawie. Analitycy szacują wpływ związanego z tym przeszacowania wartości aktywów na wysokie kilkadziesiąt mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)