Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prokom wchodzi "mocniej" do Comp SA

0
Podziel się:

Prokom podpisał umowę inwestycyjną z Compem i prezesem tej spółki Jackiem Papajem, której celem jest osiągnięcie przez Prokom nie mniej niż 40,1 proc. akcji Compu.

bFeUocCZ

*Prokom podpisał umowę inwestycyjną z Compem i prezesem tej spółki Jackiem Papajem, której celem jest osiągnięcie przez Prokom nie mniej niż 40,1 proc. akcji Compu. *

Celem umowy jest także utworzenie w Compie centrum kompetencji w grupie Prokomu w zakresie rozwiązań bezpieczeństwa systemów informatycznych - poinformował Comp. Zgodnie ze statutem Compu akcjonariusz posiadający ponad 40 proc. głosów ma prawo mianować trzech z pięciu członków rady nadzorczej spółki.

Na mocy umowy Comp przeprowadzi emisję maksymalnie 581.250 akcji serii J o cenie emisyjnej 80 zł skierowaną do Prokomu w zamian za 90 proc. udziałów w spółce Safe Computing oraz prawa do urządzeń kryptograficznych Prokomu. W wyniku emisji Prokom zwiększy zaangażowanie w Compie do nie więcej niż 34 proc. z obecnych 20,11 proc.

bFeUocDb

Następny pakiet 166.743 akcji Prokom nabędzie od Jacka Papaja w drodze wezwania. Papaj zobowiązał się do odpowiedzenia na wezwanie powyższym pakietem akcji w całości.

Papaj złożył także Prokomowi nieodwołalną ofertę sprzedaży drugiego pakietu 36.963 akcji Compu, a Prokom przyjmie ofertę w całości lub części. Zgodnie z umową oferta sprzedaży drugiego pakietu będzie realizowana w takich terminach i w odniesieniu do takiej liczby akcji, aby Prokom nie musiał ogłaszać publicznego wezwania. Przyjęcie oferty sprzedaży lub jej części może zostać wykonane w całości lub w części przez podmiot wskazany przez Prokom.

Comp poinformował, że intencją stron jest aby po przeprowadzeniu powyższych działań do Prokomu należało około 40,1 proc. akcji Compu, do Jacka Papaja 23,2 proc., a około 36,7 proc. akcji spółki było w posiadaniu pozostałych akcjonariuszy.

Warunkiem realizacji umowy jest uzyskanie zgody prezesa UOKiK i uchwała NWZA Compu o emisji akcji serii J.

bFeUocDh

Prezes Compu Jacek Papaj 10 lipca informował PAP, że Comp i Prokom Software kończą prace nad koncepcją przeniesienia do Compu aktywów z zakresu bezpieczeństwa w zamian za emisję akcji skierowaną do gdyńskiego integratora, a uzgodnienie szczegółów transakcji może zająć dwa tygodnie.

bFeUocDC
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)