Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prospekt Gadu-Gadu zatwierdzony

0
Podziel się:

KNF zatwierdziła prospekt spółki Gadu - Gadu SA.

KNF zatwierdziła prospekt spółki Gadu - Gadu SA.

Prospekt został zatwierdzony w związku z ofertą publiczną akcji serii A i akcji serii C oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B i C oraz praw do akcji serii C.

Oferującym jest Dom Maklerski IDM S.A.

_ Zapisy na akcje Gadu-Gadu w ofercie publicznej potrwają od 2 do 12 lutego. _

Spółka podała też, że składanie deklaracji nabycia akcji potrwa od 30 stycznia do 1 lutego, ale nie podała już żadnych więcej szczegółów.

W ofercie publicznej znajdzie się 1.250.000 istniejących akcji serii A i 3.708.611 nowych akcji serii C.

Gadu-Gadu jest producentem najpopularniejszego polskiego komunikatora internetowego. We wrześniu w wywiadzie dla PAP przedstawiciele Gadu-Gadu informowali, że za pieniądze pozyskane z emisji akcji chcą rozwijać projekty związane z szeroko rozumianą komunikacją i działalnością medialną.

półka myśli także o oferowaniu szerokopasmowego dostępu do internetu i przygotowuje produkt skierowany do biznesu. Rozważa także wyjście za
granicę.

Właścicielami firmy są fundusz Warsaw Equity Holding (WEH)(80 proc. udziałów) oraz twórca komunikatora - Łukasz Foltyn (20 proc.). Właścicielem WEH jest fundusz Warsaw Equity Management, którego udziałowcami są dwie osoby fizyczne. Gadu-Gadu zatrudnia obecnie około 40 osób.

Gadu-Gadu w 2005 roku uzyskała około 3,2 mln zł zysku netto i 8,2 mln zł przychodów. W 2004 roku było to 2 mln zł zysku netto i 5,5 mln zł
przychodów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)