Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prospekt Internet Group ma być zatwierdzony pod koniec czerwca

0
Podziel się:

Spółka chce pozyskać nowy kapitał, aby realizować m.in. kolejne inwestycje w obszarze nowych technologii oraz dalszą ekspansję na rynkach zagranicznych.

Prospekt Internet Group ma być zatwierdzony pod koniec czerwca

Internet Group, który w marcu złożył prospekt emisyjny w związku z ofertą publiczną 10.918.666 akcji serii G, spodziewa się jego zatwierdzenia pod koniec czerwca - poinformował prezes IGroup Ryszard Wojciechowski.

Wcześniej spółka sygnalizowała, że planuje przeprowadzenie oferty z prawem poboru w 2008 roku tylko przy poprawie koniunktury rynkowej.

- _ Przewidujemy, że pomiędzy 23-26 czerwca prospekt powinien zostać zatwierdzony _ - powiedział prezes.

Internet Group chce pozyskać nowy kapitał, aby realizować m.in. kolejne inwestycje w obszarze nowych technologii oraz dalszą ekspansję na rynkach zagranicznych.

- _ Planujemy rozwój na kolejnych krajach takich jak Rumunia, Bułgaria, czy kraje byłej Jugosławii. Obecnie myślimy raczej o akwizycjach niż o tworzeniu nowych firm od podstaw _ - powiedział Wojciechowski.

Dodał, że IGroup chce także w tym roku kupić na rynku litewskim i chorwackim firmy zajmujące się reklamą kontekstową.

- _ Przyszłość reklamy w internecie należy bowiem do wyrafinowanych form reklamy _ - powiedział prezes.

Reklama kontekstowa automatycznie dopasowuje się do treści, przy której jest emitowana. Wykorzystanie słów kluczowych pozwala przy dowolnym artykule wyświetlać materiały promocyjne o podobnej tematyce.

Internet Group ma już zagraniczne spółki. Na Litwie, Łotwie Estonii i na Ukrainie jest obecny przez spółki należącej do grupy internetowej sieci reklamowej Ad.net.

Wojciechowski powiedział, że nowe projekty Internet Group wzbudzają zainteresowanie potencjalnych inwestorów, jednak ich sprzedaż jest możliwa przy uzyskaniu bardzo wysokiej stopy zwrotu.

Zdaniem prezesa, do tej pory projekt Pino - czyli portal społecznościowy Pino.pl i telewizja internetowa pinotv pochłonęły kilkanaście milionów złotych, komunikator internetowy Halonet 5 milionów złotych, a projekt map mobilnych 2 miliony złotych.

W listopadzie akcjonariusze spółki podjęli decyzję o nowej emisji akcji, z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Dniem prawa poboru był 22 stycznia 2008 roku.

Za każdą jedną akcję na koniec dnia ustalenia prawa poboru akcjonariuszowi przysługuje jedno prawo poboru. Każde trzy posiadane prawa poboru uprawniają do objęcia jednej akcji serii G.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)