Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protektor ma po trzech kwartałach 4,6 mln zł zysku netto

0
Podziel się:

Grupa Kapitałowa Protektor, specjalizująca się w produkcji i sprzedaży obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego, wypracowała po trzech kwartałach 2010 roku 4,6 mln zł zysku netto wobec 2 mln zł przed rokiem.

Protektor ma po trzech kwartałach 4,6 mln zł zysku netto
bELtIdbF

Grupa Kapitałowa Protektor, specjalizująca się w produkcji i sprzedaży obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego, wypracowała po trzech kwartałach 2010 roku 4,6 mln zł zysku netto wobec 2 mln zł przed rokiem. Protektor liczy na dobry czwarty kwartał. W samym III kwartale zysk netto grupy wyniósł 2 mln złotych.

Przychody grupy po trzech kwartałach spadły do 117,8 mln zł ze 126,3 mln zł w analogicznym okresie 2009 roku, a w samym III kwartale przychody wyniosły 36,9 mln złotych.

Spółka podała, że poprawa wyników to m.in. efekt znaczącej poprawy wyników marki Abeba na rynkach zachodnioeuropejskich oraz restrukturyzacji spółki produkcyjnej w Polsce.

bELtIdbH

_ - Czwarty kwartał mamy zawsze historycznie dobry, tak powinno być i tym razem. Rozliczamy m.in. kontrakty z Ministerstwem Obrony Narodowej i Poczty Polskiej. Cały czas pracujemy nad poprawą rentowności. Właściwie zakończyliśmy zasadniczą część restrukturyzacji naszej firmy w Polsce, ograniczyliśmy koszty w Niemczech. W Czechach rozszerzamy już ofertę, aby zdywersyfikować przychody poza zamówienia z sektora publicznego, gdzie obserwowana jest sezonowość. Wynik po trzech kwartałach byłby jeszcze lepszy gdyby nie pożar magazynu materiałów i surowców w jednej z dwóch naszych mołdawskich fabryk, przez miesiąc nie realizowaliśmy wszystkich zamówień na rynkach zachodnioeuropejskich _ - powiedział Piotr Skrzyński, prezes grupy Protektor.

Poinformował, że grupie przyznano już 1 mln euro odszkodowania za straty materiałowe, spółka liczy na wypłatę w tym roku kolejnych 300-500 tys. euro.

bELtIdci
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)