Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd informacji ze spółek

0
Podziel się:
Przegląd informacji ze spółek

Rada nadzorcza Inter Cars przyjęła do wiadomości i zaakceptowała wniosek zarządu co do podziału zysku wypracowanego w roku 2015 i zarekomendowała walnemu zgromadzeniu wypłatę 10,06 mln zł, tj. 0,71 zł na jedną akcję, podała spółka.

Unibep podpisał umowę na realizację jako podwykonawca rozbudowy odcinka drogi krajowej nr 8 Warszawa - Białystok do parametrów drogi ekspresowej za szacunkowo około 36,4 mln zł netto, podała spółka.

Małopolska Sieć Szerokopasmowa (MSS), spółka zależna Hyperiona, zawarła umowę ramową o współpracy z T-Mobile Polska na świadczenie usług telekomunikacyjnych, podał Hyperion.

Akcjonariusze ZPC Otmuchów zdecydowali, że zysk netto za 2015 rok zostanie w całości przeniesiony na kapitał zapasowy, co oznacza niewypłacanie dywidendy, podała spółka.

Akcjonariusze Impexmetalu zdecydują o przeznaczeniu zysku netto za 2015 rok w wysokości 47,64 mln zł na zasilenie kapitału zapasowego. Jednocześnie mają upoważnić zarząd do skupu akcji, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie zwołane na dzień 15 czerwca.

Akcjonariusze Banku Handlowego zdecydują o przeznaczeniu na dywidendę 611,49 mln zł z zysku za 2015 r., co da wypłatę w wysokości 4,68 zł na akcję, wynika z projektów uchwał na walne zaplanowane na 21 czerwca.

Zarząd Kruka podjął uchwałę w przedmiocie dojścia do skutku emisji niezabezpieczonych obligacji kuponowych zwykłych na okaziciela serii AB2, podała spółka. Zgodnie z uchwałą, Kruk przydzielił 1 350 000 obligacji o wartości nominalnej równej cenie emisyjnej w wysokości 100 zł każda oraz o łącznej wartości emisyjnej 135 mln zł. Redukcja zapisów wyniosła 42%.

Rada nadzorcza Cognoru powołała Przemysława Sztuczkowskiego na kolejną, pięcioletnią kadencję na stanowisku prezesa zarządu, podała spółka.

Akcjonariusze Trakcji PRKII zdecydują 16 czerwca o wypłacie dywidendy wysokości 17,48 mln zł tj. 0,34 zł na jedną akcję z zysku za 2015 r., wynika z projektów uchwał na walne.

Energinet.dk chce w przyszłym roku podjąć decyzję w sprawie budowy gazociągu Baltic Pipe, poinformował prezes Peder Andreasen.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) w przyszłym tygodniu ogłosi, kto wygrał przetarg na spotowe dostawy LNG do Świnoujścia w czerwcu, poinformował wiceprezes Maciej Woźniak.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) chce do końca roku przygotować do otwarcia biuro tradingowe w jednym ze światowych ośrodków handlu gazem, poinformował wiceprezes Maciej Woźniak.

PGNiG Upstream International (PUI) - spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) otrzymała udziały w jednej z koncesji poszukiwawczej, zlokalizowanej w Norwegii na szelfie Morza Barentsa, poinformował prezes Piotr Woźniak.

i2 Development spółka z ograniczoną odpowiedzialnością P2 sp. k. dokonała wcześniejszego wykupu wszystkich (tj. 10 000 sztuk ) obligacji serii A o łącznej wartości nominalnej 10 mln zł, podało i2 Development S.A.

Archicom sprzedał tysięczny lokal na osiedlu społecznym Olimpia Port. Aktualnie na osiedlu jest dostępnych 348 mieszkań, a w planach jest uruchomienie sprzedaży kolejnych. Docelowo do 2020 r. Olimpia Port będzie liczyła 2 500 mieszkań, podała spółka.

Elektrotim liczy na zbliżenie się w tym roku do wyników za 2015 r., które ocenia jako bardzo dobre i trudne do powtórzenia, poinformował prezes Andrzej Diakun.

i2 Development pozyskała z giełdy około 34 mln zł i zamierza przeznaczyć te środki w pierwszej kolejności na dofinansowanie największego projektu pod nazwą Bulwary Staromiejskie, a także 4 kolejnych, które zlokalizowane są we Wrocławiu, poinformował ISBnews wiceprezes Marcin Misztal.

Akcjonariusze ES-System zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 10,715 mln zł, co da wypłatę w wysokości 0,25 zł na akcję, podała spółka.

Onwelo, firma działająca na rynku profesjonalnych usług IT, podpisała umowę partnerską z Huawei, globalnym dostawcą rozwiązań teleinformatycznych, podała spółka. Onwelo będzie integratorem rozwiązań Huawei klasy Enterprise, w tym sprzętu oraz oprogramowania do jego zarządzania.

Ardigen - spółka zależna Selvity - podjęła współpracę z EpiBiome, amerykańską firmą specjalizującą się w precyzyjnej inżynierii mikrobiomu, rozwijającą terapie medyczne, będące alternatywą dla leczenia antybiotykami, poinformowała spółka. Umowa dotyczy dostarczenia zaawansowanych rozwiązania bioinformatyczne oraz usług z zakresu rozwoju oprogramowania, podano także.

Zarząd WDX zarekomenduje akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości 2,77 mln zł, tj. 0,30 zł na jedną akcję z zysku netto za rok 2015, podała spółka.

Grupa Energa dementuje, jakoby była zaangażowana lub planowała zaangażowanie w zakup aktywów lub akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), podała grupa.

Prosta Tower - spółka zależna Marivpolu - podpisała z oferentem list intencyjny, którego przedmiotem jest określenie ogólnych warunków transakcji dotyczącej sprzedaży prawa własności budynku biurowego "Prosta Tower" zlokalizowanego w Warszawie, przy ul. Prostej 32, podał Marvipol.

Moody's Investors Service obniżył perspektywę ratingu depozytów w walutach obcych Banku Pekao do negatywnej ze stabilnej oraz utrzymał perspektywę ratingu dla depozytów w walucie krajowej, podała agencja.

Akcje spółki i2 Development zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym GPW. Na otwarciu kurs akcji wzrósł o 10% wobec ceny odniesienia i wyniósł 22 zł.

Pierwszy dzień notowania obligacji serii N spółki Ronson Europe na rynku Catalyst został wyznaczony na 20 maja 2016 r., poinformowała giełda.

Unibep podpisał umowę na realizację w technologii modułowej budynków w ramach inwestycji pod nazwą "Drivhusveien" w miejscowości Trondheim w Norwegii, podała spółka. Wartość umowy wynosi 62,5 mln NOK netto, tj. równowartość ok. 29,6 mln zł.

Rada nadzorcza Redanu powołała jednoosobowy zarząd nowej kadencji na lata 2016-2020 w osobie Bogusza Kruszyńskiego - prezesa zarządu (dotychczasowego wiceprezesa zarządu), podała spółka.

Emest Investments otrzymał zgodę Urzędu Antymonopolowy na Ukrainie na przejęcie GetBack od Idea Banku, wynika z komunikatu banku.

Spółka zależna od Pfleiderer Grajewo prowadzi negocjacje w sprawie nabycia od spółki zależnej od Nolte działalności produkcyjnej płyt wiórowych w Germersheim w Niemczech, podało Grajewo.

Zapisy na 56 550 249 nowych akcji Alior Banku w ramach wykonania prawa poboru odbędą się od 25 maja do 1 czerwca, podała instytucja. Ich cena emisyjna została ustalona na 38,90 zł. Celem emisji jest przede wszystkim sfinansowanie zakupu wydzielonej części Banku BPH.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)