Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przychody PBG w I połowie roku wzrosły o ponad 50%

0
Podziel się:

Debiutująca w piątek na GPW spółka PBG SA szacuje, że skonsolidowane przychody w I połowie 2004 roku wzrosły o ponad 50% wobec 30,5 mln zł odnotowanych w analogicznym okresie ub. roku /ISB /

Debiutująca w piątek na GPW spółka PBG SA szacuje, że skonsolidowane przychody w I połowie 2004 roku wzrosły o ponad 50% wobec 30,5 mln zł odnotowanych w analogicznym okresie ub. roku, podała spółka w komunikacie w czwartek wieczorem.

„[...] prognoza na rok 2004 jest realizowana zgodnie z założeniami. Prognoza ta nie uwzględnia kilku dużych przetargów możliwych do rozstrzygnięcia w roku 2004, jak również przychodów z inwestycji w magazynowanie gazu, która jak wynika z dostępnych spółce informacji, nie będzie realizowana w tym roku” – podano także w komunikacie.

Na początku czerwca spółka podała, że prognozuje wypracowanie zysku w 2004 roku na poziomie 16,0 mln zł wobec 12,7 mln zł w 2003 roku, przy przychodach na poziomie 205,3 mln zł wobec 158,8 mln zł w ubiegłym roku.

W piątek na warszawskiej giełdzie zadebiutują prawa do akcji PBG.

W ramach zakończonej w czerwcu oferty publicznej PBG sprzedała akcje za ok. 96 mln zł, które planuje przeznaczyć na zwiększenie zdolności do pozyskania i realizacji dużych projektów w Polsce i za granicą, na wdrażanie nowych produktów i technologii oraz na dalszą informatyzację spółki.

W ofercie publicznym PBG oferowała 600.000 akcji w transzy detalicznej, 2.200.000 akcji w transzy instytucjonalnej i 200.000 akcji w transzy zamkniętej. Cena emisyjna została ustalona na 32 zł, czyli na górnej granicy widełek ceny emisyjnej (wstępnie ustalonej na 26-32 zł).

PBG zajmuje się budową i modernizacją instalacji wydobywczych dla górnictwa gazu ziemnego i ropy naftowej, rurociągów stalowych i obiektów do przesyłu gazu i ropy naftowej, instalacji LNG, oraz infrastruktury dla ciepłownictwa.

Wśród klientów spółki znajdują się Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, spółka wydobywcza Petrobaltic SA, Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych “Przyjaźń” (PERN) oraz KGHM Polska Miedź SA.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)