Notowania

pzu
10.03.2010 08:39

PZU coraz bliżej giełdowego debiutu

Ubezpieczyciel złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PZU)

Ubezpieczyciel złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Na razie nie jest znany dokładny termin debiutu akcji PZU na warszawskim parkiecie. Ostatecznie będzie on zależał od decyzji akcjonariuszy i warunków rynkowych.

_ - Złożenie prospektu to ważny krok na drodze do realizacji postanowień porozumienia zawartego przez głównych akcjonariuszy PZU oraz wprowadzenia akcji spółki na Giełdę Papierów Wartościowym w Warszawie - wyjaśnił Andrzej Klesyk (na zdjęciu), prezes PZU. _

* **ZOBACZ TAKŻE:**
    * [ PZU: Zysk netto wzrósł o prawie 50 procent ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ministerstwo;grupa;pzu;wymaga;restrukturyzacji,162,0,595618.html )
    * [ PZU wypłaciło dziś rekordową dywidendę ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ministerstwo;grupa;pzu;wymaga;restrukturyzacji,162,0,595618.html )
    * [ Ministerstwo: Grupa PZU wymaga restrukturyzacji ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ministerstwo;grupa;pzu;wymaga;restrukturyzacji,162,0,595618.html )

_ Na warszawskiej giełdzie pojawi się prawdopodobnie 15-proc. pakiet akcji o wartości co najmniej 5 mld złotych _ - podaje Gazeta Wyborcza.

Na razie nie jest znany termin debiut akcji PZU na warszawskim parkiecie.

_ - Ze względu na to, że PZU SA nie zamierza podnosić kapitału, ostateczna decyzja co do terminu zależeć będzie oczywiście od decyzji akcjonariuszy, sprzedających i warunków rynkowych _ - podsumował Klesyk.

W tej chwili największym akcjonariuszem w PZU jest Skarb Państwa, który posiada 55 proc. akcji. Ponad 32 proc. ma swoich rękach Eureko. Ponad 3 proc. jest w posiadaniu 4,5 tys. obecnych i byłych pracowników PZU. Resztę akcji dzielą między siebie głównie fundusze inwestycyjne i banki.

Oferta publiczna sprzedaży istniejących akcji PZU SA oraz dopuszczenie i wprowadzenie akcji PZU SA na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie nastąpi zgodnie z postanowieniami Umowy Ugody i Dezinwestycji zawartej 1 października 2009 roku pomiędzy Skarbem Państwa, Eureko B.V., PZU SA oraz Kappa S.A.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: pzu, ubezpieczenia, gpw, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz