Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PZU zawarło porozumienie ws. dywidendy

0
Podziel się

PZU zawarło porozumienie z PZU Życie w sprawie wypłaty dywidendy przez PZU Życie - poinformował ubezpieczyciel.

PZU zawarło porozumienie ws. dywidendy
(PZU)
bErjYiaJ

PZU zawarło porozumienie z PZU Życie w sprawie wypłaty dywidendy przez PZU Życie - poinformował ubezpieczyciel.

Dywidenda zostanie wypłacona w formie aktywów niepieniężnych, w postaci zdematerializowanych certyfikatów inwestycyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych zarządzanych przez TFI PZU, posiadanych przez PZU Życie.

- _ Różnica pomiędzy całkowitą kwotą dywidendy, a wartością aktywów niepieniężnych przeznaczonych na wypłatę dywidendy zostanie wypłacona w formie środków pieniężnych _ - dodano.

bErjYiaL

PZU poinformowało, że wartość aktywów niepieniężnych zostanie ustalona w oparciu o oszacowanie wartości certyfikatów inwestycyjnych poszczególnych funduszy inwestycyjnych przygotowanych przez TFI PZU.

_ Wstępne oszacowanie wykazuje, iż wartość aktywów niepieniężnych wyniesie ok. 2,4 mld zł. Aktywa niepieniężne zostaną przeniesione na PZU w dniu 10 września 2013 roku _ - napisano w komunikacie.

Zawarcie porozumienia jest związane z przyjętą przez spółkę polityką kapitałową i dywidendową Grupy PZU na lata 2013-2015.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd ma nowy sposób drenowania spółek z giełdy. Kto po PZU? Wśród giełdowych spółek jest dwóch faworytów do ratowania państwowej kasy. Drugi raz w tym roku wypłacą dywidendy.
PZU oszczędziło na odszkodowaniach. Zyskami podzieli się Przy okazji publikacji sprawozdania finansowego spółka ogłosiła nową politykę dywidendową.
Spółka dnia: PZU podzieli się zyskiem. Najwięcej otrzyma Skarb Państwa Największy polski ubezpieczyciel przed opublikowaniem wyników zdecydował o wypłacie dywidendy zaliczkowej.
bErjYibm
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)