Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Qumak-Sekom konserwatywny w prognozach

0
Podziel się:

Wartość portfela zamówień Qumak-Sekom zbliża się obecnie do poziomu 200 mln złotych. Prognoza spółki na 2008 r. może być uznana za konserwatywną.

Qumak-Sekom konserwatywny w prognozach
(EPA/PAP)

Wartość portfela zamówień Qumak-Sekom zbliża się obecnie do poziomu 200 mln złotych. Prognoza spółki na 2008 r. może być uznana za konserwatywną.

- _ Wartość posiadanego portfela zamówień zbliża się już do poziomu 200 mln zł, a spółka uczestniczy w wielu postępowaniach, w których nie wyłoniono jeszcze zwycięzcy _ - napisano w komunikacie.

Wiceprezes informatycznej firmy Aleksander Plata powiedział, że podana wartość portfela zamówień zawiera przychody już zrealizowane w 2008 roku oraz uwzględnia podpisane kontrakty.

_ W podanych 200 mln zł, kontrakty przewidziane na 2009 r. to około 40 mln złotych. _W poniedziałek rano Qumak-Sekom przedstawił raport finansowy za pierwszy kwartał 2008 roku. Spółka odnotowała przychody w wysokości 29,6 mln zł, 3,2 mln zł zysku operacyjnego i 2,5 mln zysku netto.

W komunikacie podano, że dobre wyniki pierwszego kwartału to z jednej strony efekt stale podnoszonej efektywności w realizacji kontraktów, skupienie się na kontraktach o wyższych marżach, uzyskanie pozycji wyspecjalizowanej spółki w skomplikowanych projektach, a z drugiej to wynik rozliczenia kontraktów, których koszty kalkulowane były w walutach obcych (USD i euro) przy rosnącej sile waluty krajowej.

Opublikowana w kwietniu prognoza Qumak-Sekom na 2008 r. przewiduje w uzyskanie 250 mln zł przychodów, 15,5 mln zysku operacyjnego i 12,5 mln zysku netto.

- _ Obecnie realizowane umowy umożliwiają osiągnięcie bardzo dobrych wyników także w kolejnych trzech miesiącach. Dzięki temu spółka nie powinna mieć żadnych problemów z realizacją, opublikowanej dwa tygodnie temu, prognozy wyników na 2008 rok. Wręcz przeciwnie, prognoza ta może być uznana za dosyć konserwatywną _ - napisano w komunikacie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)