Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Radpol chce w ciągu dwóch lat podwoić przychody Rurgazu

0
Podziel się:

Radpol, producent osprzętu termokurczliwego i kablowego, oczekuje, że w ciągu dwóch lat sprzedaż spółki zależnej Rurgaz podwoi się. Ma się do tego przyczynić nowy zakład produkcyjny, którego budowę spółka zakończy w tym roku

Radpol chce w ciągu dwóch lat podwoić przychody Rurgazu
(Emily2k/Dreamstime)

*Radpol, producent osprzętu termokurczliwego i kablowego, oczekuje, że w ciągu dwóch lat sprzedaż spółki zależnej Rurgaz podwoi się. Ma się do tego przyczynić nowy zakład produkcyjny, którego budowę spółka zakończy w tym roku - poinformował dziennikarzy wiceprezes Radpolu, Andrzej Pożarowszczyk. *

_ W ciągu dwóch lat spodziewamy się podwojenia sprzedaży Rurgazu. Jest to realne, zwłaszcza ze względu na budowę nowego zakładu w Lublinie, dzięki któremu spółka dwukrotnie zwiększy moce produkcyjne _ - powiedział na konferencji Pożarowszczyk.

W 2010 r. przychody Rurgazu wyniosły blisko 56 mln zł.

Budowa nowego zakładu ma ruszyć na przełomie czerwca i lipca, a jej zakończenie spodziewane jest pod koniec tego roku.

_ Jesteśmy obecnie na etapie negocjowania warunków dostawy konstrukcji hal produkcyjnych. Wykonawca powinien zostać wybrany w przeciągu 2 tygodni. Równolegle prowadzimy rozmowy dotyczące zakupu maszyn i urządzeń. Pierwsza sprzedaż z nowego zakładu powinna mieć miejsce w lutym lub marcu przyszłego roku _ - powiedział Pożarowszczyk.

We wspomnianym zakładzie Rurgaz chce produkować rury antydyfuzyjne oraz rury o dużych średnicach.

_ Mamy już klientów na tego typu wyroby, więc przychody z tego tytułu są zapewnione. W przypadku rur antydyfuzyjnych uzyskuje się marże rzędu 30-40 proc. _ - dodał wiceprezes Radpolu.

Cały projekt ma kosztować ok. 25 mln zł. Spółka planuje pozyskać środki w wysokości 6 mln zł z dotacji unijnych.

Na początku marca 2010 r. Radpol kupił 138 udziałów Rurgazu z siedzibą w Kolonii Prawiedniki, co dało 100 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZA spółki. Wyniki spółki Rurgaz są konsolidowane od 1 marca ubiegłego roku.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)