Notowania

japonia
17.11.2008 08:01

Recesja straszy w Azji. Japonia już pod kreską

W drugim i trzecim kwartale wartość produktu krajowego brutto Japonii była ujemna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Japońska gospodarka po raz pierwszy od siedmiu lat formalnie znalazła się w stanie recesji.

W drugim i trzecim kwartale br. wartość produktu krajowego brutto Japonii była ujemna (w trzecim kwartale - od lipca do września wyniosła minus 3,7 procent), co oznacza wejście kraju w stan recesji.

Zdaniem miejscowych ekonomistów sytuację spowodował spadek inwestycji oraz popytu na japońskie towary w innych krajach, także przeżywających kłopoty.

_ Tendencje spadkowe w gospodarce utrzymają się przez dłuższy czas _ - ostrzegł w poniedziałek japoński minister gospodarki Kaoru Yosano.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Japonia pomoże walczyć z kryzysem ]( http://news.money.pl/artykul/japonia;pomoze;walczyc;z;kryzysem,123,0,384891.html )
* [ Toyota szokuje analityków i tnie zyski ]( http://manager.money.pl/news/artykul/toyota;szokuje;analitykow;i;tnie;zyski,203,0,383947.html )
* [ Bank of Japan tnie stopy ]( http://news.money.pl/artykul/bank;of;japan;tnie;stopy,143,0,381839.html )
* [ Japoński rząd rozdaje pieniądze ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/japonski;rzad;rozdaje;pieniadze,246,0,381686.html )
* [ Japoński gigant szuka miliardów ]( http://manager.money.pl/news/artykul/japonski;gigant;szuka;miliardow,14,0,380430.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: japonia, gospodarka, recesja, wiadomości, wiadmomości, komentarz, kryzys
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz