Notowania

rekomendacja
12.10.2016 08:30

Rekomendacja Grupy Lotos w górę do "kupuj"

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ostalski/REPORTER)

Analitycy DM BOŚ podnieśli rekomendację Grupy Lotos do "kupuj" z "trzymaj", a wycenę do 34,9 zł z 32,5 zł, wynika z raportu datowanego na 4 października.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 28,15 zł. We wtorek na zamknięciu kurs wynosił 29,53 zł po spadku o 0,07 proc. od poprzedniego zamknięcia.

"Na podstawie naszej nowej 12-miesięcznej wyceny docelowej walorów Lotosu w wysokości 34,9 zł na akcję podwyższamy długoterminową rekomendację. Wyniki segmentu wydobywczego za I poł. br. przeszły nasze najśmielsze oczekiwania zarówno pod względem wolumenu produkcji, jak i jej kosztów, co skłoniło nas do ponownej korekty w górę naszych prognoz wyników finansowych spółki, przede wszystkim ze względu na wyższe szacunki dotyczące biznesu wydobywczego" - czytamy w raporcie.

"Pomimo zauważalnego pogorszenia warunków rafineryjnych w 2016 w porównaniu z rokiem ubiegłym oczekujemy w br. ok. 2,1 mld zł skonsolidowanej skorygowanej EBITDA wg LIFO, czyli na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego. Wobec takich oczekiwań bieżący kurs akcji Lotosu wydaje się niski przy wskaźnikach P/E i EV/EBITDA na 2016 rzędu odpowiednio ok. 7x i 4,5x" - podano również.

Tagi: rekomendacja, lts, lotos, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-10-2016

Gra w durnia bankrutemKupuj straty od bankrutów! Na to tylko czekaliśmy!

Rozwiń komentarze (1)