Notowania

ats
19.04.2012 08:23

Resbud planuje duże zwolnienia

Resbud zapowiada, że zatrudnienie w ciągu następnych 12 miesięcy znacznie spadnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Resbud zapowiada, że w ciągu następnych 12 miesięcy zatrudnienie w spółce ulegnie znacznemu obniżeniu - podała spółka przy okazji publikacji stanowiska zarządu w związku z wezwaniem do sprzedaży akcji ogłoszonym przez Atlantis.

_ Zarząd Emitenta informuje, że do dnia sporządzenia niniejszej opinii ogłoszenie wezwania na akcje Emitenta nie miało żadnego wpływu na zatrudnienie w spółce Emitenta. Jednakże w związku z przyjętą przez Spółkę strategią obniżania kosztów prowadzonej działalności należy spodziewać się, że w ciągu następnych 12 miesięcy zatrudnienie w Spółce ulegnie znacznemu obniżeniu _ - podała spółka.

Zarząd Resbudu jest też zdania, że w najbliższym czasie znacznej poprawie ulegnie sytuacja finansowa spółki w związku z pośrednimi zmianami w akcjonariacie.

Na początku kwietnia Atlantis wezwał do sprzedaży 5.151 akcji Resbudu, dających 0,61 proc. głosów po 20 zł za akcję. W wyniku wezwania Atlantis wraz z podmiotami zależnymi chce osiągnąć 554.400 akcji, czyli 66 proc. głosów. Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 23 kwietnia i potrwają do 7 maja.

Wzywający oświadczył, że zamierza podjąć działania mające na celu doprowadzenie do wzmocnienia sytuacji finansowej spółki oraz jej dalszego rozwoju, w tym z zachowaniem dotychczasowej działalności spółki, a także w przyszłości rozwinięciem jej działalności na innych rynkach.

W listopadzie ubiegłego roku Resbud informował, że w ramach restrukturyzacji spółka planuje zwolnić od grudnia 2011 r. do kwietnia 2012 r. około 30 pracowników. Przeciętne zatrudnienie w Resbudzie w pierwszej połowie 2011 roku wynosiło 127 osób.

Tagi: ats, res, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz