Notowania

budownictwo
18.12.2018 12:01

Robyg rozważa wejście na nowe rynki; oczekuje wzrostu cen w całym 2019 r.

Robyg rozważa ekspansję na kolejne polski rynki, m.in. poznański, wynika ze słów przewodniczącego rady nadzorczej Oscara Kazanelsona. Ocenił on także, że wzrost cen powinien utrzymać się w całym 2019 r., pozytywnie wpływając na marże.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Grupa Robyg kończy pracowity 2018 rok z pozytywnym saldem - utrzymując pozycję w czołówce polskich deweloperów. Pozyskanie inwestora strategicznego i rozszerzenie działalności o rynek wrocławski to dowody skuteczności grupy. Wynika to między innymi z holistycznego myślenia o inwestycjach - Robyg buduje kompleksowe projekty z pełnym zapleczem usługowym i infrastrukturalnym, dobrze skomunikowane z kluczowymi punktami miast, a wszystkie lokale w standardzie wyposażone są w system Smart House. Te przewagi konkurencyjne powodują, że oferta grupy nieustająco dobrze się sprzedaje. Tym samym można założyć, że przyjęty model biznesowy sprawdzi się również we Wrocławiu oraz potencjalnych kolejnych miastach branych pod uwagę w kontekście ekspansji - np. w Poznaniu" - powiedział Kazanelson, cytowany w komunikacie.

"Nadchodzący rok zapowiada się równie pracowicie. Na rynku wciąż brakuje lokali mieszkalnych, a ceny za metr systematycznie rosną - ten trend powinien utrzymać się przez cały 2019 r., pozytywnie wpływając na uzyskiwane marże" - dodał przewodniczący.

Spółka przypomina, że działa na polskim rynku deweloperskim od 18 lat i łącznie sprzedała ponad 18 tys. lokali - co przekłada się na "50 000 zadowolonych klientów".

Deweloper podał także, że w ofercie ma ok. 2 000 lokali.

Robyg prowadzi w Warszawie inwestycje w dzielnicach: Wilanów, Bemowo, Wola, Mokotów, Ursus, bliski Tarchomin, Włochy i Praga, a wkrótce planuje uruchomienie kolejnych projektów. W Gdańsku spółka posiada inwestycje w dzielnicach: Jasień, Letnica, Piecki-Migowo, Wrzeszcz oraz Śródmieście. W ostatnim miesiącu spółka rozpoczęła działalność na rynku wrocławskim w dzielnicy Jagodno, wymieniono w materiale.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Był notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 r. do maja 2018 r. W 2017 r. Robyg zakontraktował ok. 3 470 lokali.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-12-2018

MarekZnam kilka ich inwestycji w Gdańsku. Rzeczywiście są niezłe

Rozwiń komentarze (1)