Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rośnie marża rafineryjna w grupie Lotos

0
Podziel się:

W marcu przekroczyła 10 dolarów na baryłkę ropy.

Rośnie marża rafineryjna w grupie Lotos
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Modelowa marża rafineryjna Grupy Lotos wyniosła 10,32 dolarów na baryłkę w marcu 2015 roku wobec 8,99 dolarów w lutym i 4,29 dolarów rok wcześniej.

W I kw. 2015 r. marża rafineryjna wyniosła 9,38 USD/baryłkę wobec 7,32 USD/baryłkę kwartał wcześniej i 5,05 USD/baryłkę rok wcześniej, podano w komunikacie.

"Założono przerób roczny wynikający z 95 proc. wykorzystania mocy wytwórczych instalacji destylacyjnych oraz, że całość wsadu stanowi ropa typu Ural, której wartość ustalana jest jako suma notowania Dtd Brent i spreadu Ural - Brent" - czytamy w materiale firmy.

"Kalkulację marży pomniejszamy o szacowany koszt zużycia gazu ziemnego (łącznie z kosztami przesyłu) w wysokości około 3 USD na jedną przerobioną baryłkę ropy" - podała też spółka.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 28,5 mld zł w 2014 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)