Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozłucki dla Money.pl: Akcje GPW dla drobnych inwestorów

0
Podziel się:

Zdaniem byłego prezesa Giełdy, powinno to być nawet 25 procent.

Rozłucki dla Money.pl: Akcje GPW dla drobnych inwestorów
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zdaniem Wiesława Rozłuckiego, wieloletniego prezesa warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych w ręce inwestorów indywidualnych powinno trafić nawet 25 procent oferowanych akcji.

(na zdjęciu: Ludwik Sobolewski, obecny prezes GPW oraz Wiesław Rozłucki, były prezes)

- _ Z niecierpliwością czekam na szczegóły oferty i z pewnością zapiszę się na akcje GPW _ - mówi Wiesław Rozłucki w rozmowie z Money.pl. Jego zdaniem w przypadku prywatyzacji GPW w ręce inwestorów indywidualnych powinien trafić możliwie największy pakiet oferowanych akcji. - _ Chciałbym, żeby był to przedział pomiędzy 10 a 25 procent. Oczywiście opłacalność oferty będzie zależała od ich ceny i sytuacji na rynkach, ale jestem dobrej myśli _ - zaznacza Rozłucki.

Debiut GPW na parkiecie spodziewany jest jeszcze w tym roku. W tej chwili Ministerstwo Skarbu Państwa wspólnie z władzami GPW pracują nad szczegółami oferty. Dlatego obecny prezes GPW Ludwik Sobolewski na razie jej nie komentuje.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t20497.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/grad;gpw;w;poniedzialek;zlozy;prospekt;do;knf,152,0,670104.html) Grad: GPW w poniedziałek złoży prospekt do KNF Prawdopodobny termin debiutu GPW w Warszawie to 9 listopada.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t20497.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/chca;chronic;gpw;przed;wrogim;przejeciem,128,0,649856.html) Chcą chronić GPW przed wrogim przejęciem Zmiany w statucie wprowadzi dziś Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)