Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ruch liczy na złożenie prospektu w II połowie września

0
Podziel się:

Zarząd Ruchu przyjął wycenę spółki, którą teraz skieruje do rady nadzorczej i Ministerstwa Skarbu Państwa. Spółka liczy, że jej prospekt emisyjny trafi do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w drugiej połowie września - poinformował PAP Piotr Biernacki, dyrektor działu komunikacji Ruchu.

bEKnzadN

"Wczoraj na posiedzeniu zarząd Ruchu przyjął wycenę spółki. Teraz trafi ona do rady nadzorczej i równocześnie do Ministerstwa Skarbu Państwa" - powiedział w czwartek Biernacki.

Dodał, że rada nadzorcza Ruchu ma wydać opinię 14 września.

"Liczymy, że w tym czasie Ministerstwo Skarbu Państwa też się zapozna z wyceną i mamy nadzieję, że krótko potem, na początku drugiej połowy września, odbędzie się walne, które podwyższy kapitał zakładowy Ruchu i skieruje prospekt do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd" - powiedział dyrektor.

bEKnzadP

W ubiegłym tygodniu Skarb Państwa, który jest właścicielem Ruchu, zaakceptował na walnym zgromadzeniu prywatyzację tej spółki w drodze podwyższenia kapitału i zobowiązał zarząd spółki do przygotowania dokumentów potrzebnych do podjęcia na następnym walnym uchwały o emisji akcji.

Ruch zapowiedział wówczas, że zarząd spółki zajmie się wymaganymi dokumentami na posiedzeniu jeszcze w sierpniu.

W lipcu rada nadzorcza Ruchu pozytywnie zaopiniowała wnioski zarządu na walne, w tym propozycję podwyższenia kapitału zakładowego przez emisję 12 mln akcji i wprowadzenia akcji spółki do publicznego obrotu.

Rada zaakceptowała też propozycję dokonania splitu istniejących akcji Ruchu w stosunku 1:10.

bEKnzadV

Obecnie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 4.093.993 akcji o wartości nominalnej 10 zł.

Według wcześniejszych informacji oferta publiczna miałaby objąć nową emisję akcji o wartości około 120 mln zł.

Największy polski dystrybutor prasy Ruch chce w latach 2005-2007 wydać na inwestycje 340 mln zł, z czego 120 mln zł miałoby pochodzić z publicznej emisji akcji.

Ruch w pierwszym półroczu 2005 roku miał ponad 12 mln zł zysku netto przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1.891 mln zł.

bEKnzaeq
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)