Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ruch wyda 8,1 mln zł. na Tchibo

0
Podziel się:

Ruch zawarł warunkową umowę kupna barów kawowych Tchibo za 8,1 mln zł netto.

Ruch wyda 8,1 mln zł. na Tchibo
bEUNRlwB

Ruch zawarł warunkową umowę kupna barów kawowych Tchibo za 8,1 mln zł netto.

"Ruch (...) zawarł warunkową umowę sprzedaży barów kawowych stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa Tchibo Warszawa Sp. z o.o" - podano w raporcie.

Umowa dotyczy dziewięciu barów kawowych: po jednym w Gdańsku, Łodzi, Markach, dwóch w Poznaniu i czterech w Warszawie.

bEUNRlwD

_ Lokale, w których prowadzone są bary, są wynajmowane, w związku z czym przeniesienie praw i obowiązków najemcy wynikających z umów najmu tych lokali na Ruch wymaga zgód wynajmujących. _"W przypadku braku zgody wynajmujących na cesję praw z poszczególnych umów najmu lokali cena sprzedaży zostanie odpowiednio obniżona (zgodnie z uzgodnioną przez strony umowy wyceną poszczególnych barów)" - napisano w raporcie.

Realizacja umowy uwarunkowana jest m.in. zgodą walnego Ruchu na transakcję, a także zgodami wynajmujących na cesję praw z umów najmu lokali, w których prowadzone są bary lub na rozwiązanie dotychczasowych umów najmu i zawarcie nowych.

Środowe walne Ruchu rozpatrzy punkt dotyczący udzielenia przez WZA zgody na nabycie przez Ruch zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Strategia Ruchu zakłada podejmowanie nowych form działalności w segmentach rynku, w których spółka do tej pory nie była obecna.

bEUNRlwJ

W najbliższych dniach Ruch otworzy pierwsze kawiarnie pod własną nową marką, a do końca roku planuje otwarciu kolejnych kilku lub kilkunastu takich punktów.

Kupno sieci barów kawowych od Tchibo Warszawa pozwoli na skokowe zwiększenie obecności Ruchu w tym segmencie, pozyskanie dobrych lokalizacji i wykwalifikowanych pracowników oraz know-how.

Bary kawowe "Tchibo" i otwierane obecnie kawiarnie będą prowadzone pod tą samą nową marką własną.

bEUNRlxe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)