Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd nie chce dalszej prywatyzacji PGNiG

0
Podziel się:

Ministerstwo Gospodarki, które przygotowuje program restrukturyzacji dla sektora gazowego, jest przeciwne dalszej prywatyzacji PGNiG.

bFfumABh

Ministerstwo Gospodarki, które przygotowuje program restrukturyzacji dla sektora gazowego, jest przeciwne dalszej prywatyzacji PGNiG - poinformował Piotr Naimski, wiceminister gospodarki.

"W przygotowywanym programie dla sektora gazowego będzie postulat, że dalsza prywatyzacja PGNiG nie powinna być prowadzona" - powiedział Naimski na posiedzeniu sejmowej komisji skarbu.

"W przypadku dalszej prywatyzacji uwolnią się lawinowe reakcje, w których rząd polski nie będzie miał nic do powiedzenia" - dodał. W Ministerstwie Gospodarki jest przygotowywany program restrukturyzacji dla sektora gazowego, który ma być gotowy w ciągu dwóch tygodni.

bFfumABj

Wiceminister poinformował też w czwartek, że analitycy wskazują, iż wydzielenie spółki wydobywczej z PGNiG byłoby niekorzystne. "Analitycy wskazują, że ten ruch byłby niekorzystny dla konsumenta. To przeniesie się na podwyżkę cen gazu w Polsce" - powiedział.

We wrześniu Piotr Woźniak, szef resortu gospodarki, powiedział PAP, że sektor wydobywczy może zostać wydzielony z PGNiG, ale jeśli do tego dojdzie, to proces nie nastąpi w najbliższym czasie.

bFfumABK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)