Notowania

eur
12.12.2011 15:51

Są nowe rekomendacje dla spółek handlowych

KBC Securities zalecają kupuj Emperię i trzymaj Eurocash

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime.com)

*Analitycy KBC Securities, w raporcie z 12 grudnia, podnieśli rekomendację dla Emperii do _ kupuj _ ze _ sprzedaj _ oraz obniżyli dla Eurocash do _ trzymaj _ z _ kupuj _. Cenę docelową pierwszej ze spółek podnieśli do 129,2 zł, a drugiej obniżyli do 23,4 proc. *

Rekomendacje zostały wydane przy cenie 114,8 zł za akcje Emperii oraz 25,3 zł za papiery Eurocash.

W rekomendacji dla Eurocash analitycy KBC Securities zaznaczyli, że perspektywy zysków spółki pogorszyły się w krótkim i średnim okresie, a wyniki procesu arbitrażowego przeciwko Emperii będą znane dopiero za kilka miesięcy.

_ Słabsze perspektywy dla Premium Distributors i Eurocash Dystrybucja skłoniły nas do rewizji naszych prognoz zysku netto firmy o 20 proc. w latach 2011-2012, a tym samym spadku wartości godziwej o 24 proc. do 16,4 PLN za akcję. Jednakże, potencjalne nabycie aktywów hurtowych Emperia może zapewnić efekt synergii w kwocie 130 mln zł rocznie w latach 2013-2014, a tym samym nasza wartość godziwa dla Eurocash po transakcji wynosi 30,5 PLN za akcję. Przypisanie 50-proc. szans na sukces w procesie arbitrażowym, pozwala na skorygowanie wartości godziwej dla Eurocash do 23,4 PLN za akcję. Obniżamy naszą rekomendację z +kupuj+ do +trzymaj+ _ - napisano w raporcie.

Analitycy KBC Securities poinformowali, że w przypadku Emperii wartość godziwa akcji wynosi 129,2 zł, a rekomendacja zostaje podniesiona do _ kupuj _ ze _ sprzedaj _.

Tagi: eur, emp, pre, efk, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz