Notowania

sfinks
17.07.2012 17:14

Sąd zdecydował o upadłości Sfinksa

Sąd Miejski w Pradze wydał postanowienie o ogłoszeniu insolwencji i upadłości spółki zależnej Sfinksa, Sfinks Czech & Slovakia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Sąd Miejski w Pradze wydał postanowienie o ogłoszeniu insolwencji i upadłości spółki zależnej Sfinksa, Sfinks Czech & Slovakia.

Sfinks podał w komunikacie, że postanowienie o ogłoszeniu insolwencji i upadłości spółki Sfinks Czech & Slovakia uprawomocniło się w części stwierdzenia niewypłacalności (insolwencji), ogłoszenia upadłości i jej skuteczności i dalej zwołania zgromadzenia wierzycieli oraz obowiązku informacyjnego syndyka w dniu 18 kwietnia 2012 r. W części mianowania syndyka postanowienie uprawomocniło się w dniu 4 maja 2012 r.

W marcu Sfinks informował o złożeniu przez spółkę Sfinks Czech & Slovakia wniosku insolwencyjnego do Sądu Miejskiego w Pradze, w którym wystąpiła o rozwiązanie insolwencji poprzez upadłość. Sfinks podał wówczas, że ewentualne ogłoszenie upadłości tej spółki będzie miało neutralny wpływ na wyniki grupy.

Przesłanką złożenia wniosku insolwencyjnego była utrata przez Sfinks Czech & Slovakia zdolności do regulowania zobowiązań pieniężnych. Dodano, że wartość zobowiązań tej spółki przekroczyła wartość jej majątku. Spółka Sfinks Czech & Slovakia prowadzi jedną restaurację, która działa pod marką Sphinx i jest zlokalizowana w Pradze.

Tagi: sfinks, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz