Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Seco podniosło prognozę zysku

0
Podziel się:

Spółka przetwórstwa rybnego Seko podniosło prognozę zysku netto na ten rok do 4,40 mln zł z 3,46 mln zł prognozowanych w lutowym prospekcie emisyjnym.

Seco podniosło prognozę zysku
(PAP/Tomasz Wojtasik)

*Spółka przetwórstwa rybnego Seko podniosło prognozę zysku netto na ten rok do 4,40 mln zł z 3,46 mln zł prognozowanych w lutowym prospekcie emisyjnym. *

Przychody prognozowane są obecnie na poziomie 93,70 mln zł wobec wcześniejszych 95,70 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej (EBIT) ma wynieść 5,08 mln zł wobec wcześniejszych 4,74 mln zł, zaś zysk z działalności operacyjnej powiększony o amortyzację (EBITDA)
- 6,61 mln zł wobec 6,06 mln zł.

Seko podało, że w prospekcie zakładano m.in., iż na dzień 31 grudnia 2007 roku budowa nowego zakładu produkcyjnego przetwórstwa marynat będzie zaawansowana w co najmniej 80%.

"W rzeczywistości budowa jeszcze się nie rozpoczęła ze względu na fakt, iż nie zostały jeszcze ogłoszone terminy składanie wniosków o dofinansowanie inwestycji w ramach funduszy pomocowych Unii Europejskiej, a jej rozpoczęcie jest obecnie planowane na rok 2008" - głosi komunikat.

Ponadto do końca 2007 roku planowano przejęcie trzech podmiotów prowadzących działalność w zakresie przetwórstwa surowca bałtyckiego, produkcji konserw rybnych lub hurtowego obrotu przetworami rybnymi. "Faktycznie dokonano wyłącznie nabycia 50% udziałów w spółce Polryb Sp. z o.o. zajmującej się przetwórstwem surowca bałtyckiego oraz nie są planowane żadne inne przejęcia do końca 2007 r." - czytamy dalej.

Spółka podała też, że udział eksportu w przychodach ze sprzedaży będzie kształtował się na poziomie niższym niż zakładane wcześniej 10%, a przeciętne ceny warzyw oraz opakowań zwiększą się w 2007 roku o ok. 10% r/r, a nie pozostaną na zbliżonym poziomie, jak wcześniej zakładano.

W I-III kw. 2007 roku Seko miało 2,37 mln zł zysku netto wobec 0,95 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio: 59,41 mln zł wobec 50,83 mln zł.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)