Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Seco/Warwick ma partnera do budowy sieci hartowni w Rosji

0
Podziel się:

Seco/Warwick, producent specjalistycznych pieców do obróbki metali, znalazł w Rosji partnera, z którym uruchomi sieć hartowni metali, wynika z wypowiedzi prezesa Leszka Przybysza.

Seco/Warwick ma partnera do budowy sieci hartowni w Rosji
(mbrochh/CC/Flickr)

Seco/Warwick, producent specjalistycznych pieców do obróbki metali, znalazł w Rosji partnera, z którym uruchomi sieć hartowni metali, wynika z wypowiedzi prezesa Leszka Przybysza. W jego ocenie coraz bliżej jest także finalizacja zapowiadanego odda dawna przejęcia spółki w Brazylii.

_ - Prowadzimy zaawansowane rozmowy z rosyjską firmą z naszej branży, która jest zainteresowana tym projektem. Pierwsza hartownia może ruszyć już w I kwartale przyszłego roku _ - powiedział Przybysz w rozmowie z _ Rzeczpospolitą _.

W jego ocenie wraz z rozwojem branży motoryzacyjnej spółka dostrzega w Rosji duży popyt na wysokiej jakości usługi hartownicze. Stąd pomysł na sieć hartowni w Rosji, a nie na budowę fabryki pieców.

Seco/Warwick ma także od dawna w planach przejęcie fabryki w Brazylii, ale jeszcze w wrześniu Przybysz informował, że sprawa się komplikuje. Teraz jednak zapewnił, że również w tej sprawie rozmowy już trwają.

_ - Finalizacji transakcji spodziewam się w pierwszej połowie przyszłego roku _ - zapowiedział prezes nie podając żadnych szczegółów.

W I-III kw. 2011 roku Seco/Warwick miało 14,36 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 0,12 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 265,25 mln zł wobec 118,79 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)