Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Seco/Warwick w '11 zrealizuje 80-90 procent. backlogu

0
Podziel się:

Seco/Warwick planuje, że w całym 2011 roku uda jej się zrealizować 80-90 proc. rekordowo wysokiego portfela zamówień, który po I kwartale wyniósł 213 mln złotych

Seco/Warwick w '11 zrealizuje 80-90 procent. backlogu

Seco/Warwick planuje, że w całym 2011 roku uda jej się zrealizować 80-90 proc. rekordowo wysokiego portfela zamówień, który po I kwartale wyniósł 213 mln zł. Znajdzie to odzwierciedlenie w wynikach finansowych grupy w tym roku - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

_ - Z całą pewnością tak wysoki backlog przełoży się na wysoką sprzedaż w 2011 roku. W 2011 do zrealizowania będzie istotna część tego backlogu, myślę, że 80-90 proc. _ - powiedział dziennikarzom dyrektor finansowy spółki, Piotr Walasek.

_ - Oczekujemy, że przychody i rentowność grupy w 2011 roku będzie rekordowa _ - dodał prezes spółki Leszek Przybysz.

Zdaniem Przybysza wzrost portfela zamówień wynika z poprawy koniunktury w branży w połączeniu z czynnikami wewnętrznymi, takimi jak m.in. zmiana strategii spółki.

_ - Istotny wpływ na wzrost backlogu miało przejęcie portfela zamówień grupy Retech. Jednak nawet bez uwzględnienia grupy Retech backlog po I kwartale byłby bardzo wysoki, na historycznym poziomie _ - powiedział Przybysz.

Walasek poinformował, że kwestia dywidendy za 2011 rok nadal pozostaje otwarta.

_ Nie mamy jeszcze sprecyzowanej opinii w tej kwestii. Sprawa jest otwarta _ - powiedział.

Z zysku za 2010 rok spółka chce przeznaczyć na dywidendę 1,05 mln zł, co daje 0,10 zł na akcję. Rada nadzorcza Seco/Warwick pozytywnie zaopiniowała taki wniosek zarządu.

Spółka podała w poniedziałek, że po I kwartale tego roku miała 513 tys. zł straty netto, 70,69 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 224 proc. rdr), 237 tys. zł zysku brutto ze sprzedaży (wzrost o 104 proc. rdr) oraz zysk EBITDA na poziomie 1,87 mln zł (wzrost o 126 proc. rdr).

_ - I i II kwartał zawsze mamy słabszy pod względem przychodów, taki wynik budżetowaliśmy. Wynika to z cyklu produkcyjnego oraz kontraktów, które realizujemy _ - powiedział Walasek.

Seco/Warwick to jeden z największych na świecie producentów pieców do obróbki cieplnej metali.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)