Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Serinus rozważa rezygnację z prac poszukiwawczych w Brunei

0
Podziel się:

Wyjście spółki z tego kraju nie wiązałoby się z odpisami.

Serinus rozważa rezygnację z prac poszukiwawczych w Brunei
(Serinus Energy)

Serinus do końca sierpnia zdecyduje, co będzie z aktywami w Brunei. Jeśli nie znajdzie się partner do dalszych prac, wycofa się z tamtejszych koncesji - poinformował Jakub Korczak, wiceprezes spółki. Na Ukrainie natomiast wciąż trwa wydobycie, zawieszone są jednak prace poszukiwawcze. Spółka nie planuje dokonywać odpisów na Ukrainę.

_ - Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, co dalej z koncesjami w Brunei. Do końca sierpnia musimy to jednak zrobić, bo upływa ważność koncesji _ – powiedział dziennikarzom Jakub Korczak, wiceprezes spółki ds. relacji inwestorskich.

_ - Albo pozyskamy partnera i idziemy dalej, albo zamykamy to aktywo _ – dodał.

Poinformował jednocześnie, że wyjście spółki z Brunei nie wiązałoby się z odpisami._ - Dokonaliśmy odpisu na Brunei na koniec 2013 r., kolejne już się nie pojawią. W księgach aktywo jest warte zero _ - powiedział.

Na Ukrainie Serinus zawiesił prace poszukiwawcze w związku z sytuacją polityczną w tym kraju. Prowadzona jest natomiast cały czas produkcja. Wynosiła ona średnio w I kwartale tego roku 3.504 baryłek ekwiwalentu ropy dziennie (w części przypadającej na Serinusa, który ma 70 proc. ukraińskiego Kub-Gasu).

Jak poinformował Korczak, Kub-Gas ma ok. 3-proc. udział w rynku i jest trzecim co do wielkości producentem prywatnym. Odbiór surowca realizowany jest bez zakłóceń.

Serinus nie planuje dokonywania odpisów na aktywa ukraińskie._ - Nie ma księgowych przesłanek, by robić odpisy, gdy aktywo produkuje, a my wciąż jesteśmy jego właścicielem _ – powiedział wiceprezes firmy.

Dodał, że obecna sytuacja na Ukrainie nie wpływa na inwestycje spółki w innych regionach świata._ - Tak długo, jak Ukraina generuje cash flow, nie ma zagrożeń dla naszych inwestycji _ – poinformował Korczak.

Zauważa jednak, że z aktywem tym wiąże się duże ryzyko. Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Ukrainę, a tym samym biznes, który jest tam rozwijany.

_ - Czekamy na rozwój wydarzeń w tym kraju _ – powiedział.

W Europie, poza Ukrainą, Serinus prowadzi jeszcze prace poszukiwawcze w Rumunii._ - W tym roku, w czwartym kwartale, planowane jest rozpoczęcie dwóch wierceń w Rumunii. Zobowiązania koncesyjne mówią o wykonaniu dwóch odwiertów do końca 2015 roku _ – poinformował Korczak.

Wydatki Serinusa w tym kraju wyniosą w 2014 r. 14,8 mln USD, przy czym 8,8 mln USD pochłoną prace wiertnicze, a 6 mln USD badania sejsmiczne.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)