Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sesja w Azji. Poznaliśmy ważne dane z Japonii

0
Podziel się:

W opublikowanym protokole z posiedzenia Banku Japonii czytamy, że nie wszyscy jego członkowie głosowali tak samo.

Sesja w Azji. Poznaliśmy ważne dane z Japonii
(Yosemite/CC BY-SA 3.0/Wikimedia)
bEKamrgB

Giełda w Tokio zaliczyła minimalny wzrost w stosunku do zakończenia wtorkowej sesji po publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia Banku Japonii. Tymczasem indeks Shanghai Composite nadal zyskuje na wartości. Nieprzerwany wzrost obserwujemy od 18 maja.

W protokole czytamy, że cel inflacyjny wyznaczony na poziomie 2 procent nie zostanie w tym roku utrzymany. Kluczowym elementem dla zrealizowania tego celu będzie podniesienia cen i płac.

Aktualnie bank centralny Japonii skupuje papiery o wartości 80 bln jenów rocznie. Za podtrzymaniem takiej skali działań w ramach polityki monetarnej głosowało 8 z 9 członków. Jeden z nich opowiedział się bowiem za cięciem programu do poziomu 45 bln jenów. Ostatnia zmiana skali skupu aktywów została dokonana w październiku 2014 roku. Wówczas podniesiono jego wartość z poziomu 60-70 bln jenów rocznie.

bEKamrgD

Zobacz, jak wyglądała środowa sesji w Japonii

Pojawiają się również głosy na temat ewentualnego zwiększenia wartości skupowanych papierów od 90 bln jenów.

Na giełdzie w Shanghaiu ponownie widać dziś było wzrosty. To kolejna z rzędu wzrostowa sesji od 18 maja. Tamtejszy rynek znowu jest bardzo blisko poziomów najwyższych od końcówki 2007 roku.

bEKamrhe
giełda
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)