Notowania

sesja w azji
25.06.2014 08:15

Sesja w Azji kopią sytuacji na Wall Street

To już druga z rzędu słabsza sesja dla japońskich blue chipów, jednak i tak kurs indeksu pozostaje na kilkumiesięcznych szczytach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andreyuu/iStockphoto)

**O dużym powiązaniu w zachowaniu inwestorów z Wall Street i najbardziej rozwiniętych rynków Azji świadczy kolejna już sesja. Korekta w Stanach w takiej samej skali przeniosła się zarówno do Chin jak i Japonii.

Inwestorów z największego rynku akcji na świecie dotykają niepokoje związane z sytuacją w Iraku. Według ostatnich doniesień syryjskie samoloty zaatakowały cele w zachodniej części kraju. Zginęło co najmniej 50 osób. Tak krwawo nie było w przypadku S&P500, aczkolwiek czerwień dominowała na Wall Street.

Bardzo podobnie kończy się handel w Azji. Spadki przekraczają 0,5 procent. W przypadku zarówno Nikkei225 jak i Shanghai Composite nawet przez chwilę nie było szans na wyjście nad kreskę.

Dzisiejsze notowania japońskiego indeksu Nikkei225 Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

To już druga z rzędu słabsza sesja dla japońskich blue chipów, jednak i tak kurs indeksu pozostaje na kilkumiesięcznych szczytach. W bocznym trendzie utrzymuje się natomiast chiński Shanghai Composite. Różnice na obu rynkach wynikają w dużej z zupełnie różnej sytuacji i problemów dla tych gospodarek.

Najbliższa możliwość weryfikacji danych makro będzie nam dana dopiero w piątek. Mowa przede wszystkim o inflacji konsumenckiej, stopie bezrobocia i sprzedaży detalicznej dla Japonii.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: sesja w azji, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz