Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sieć stacji Bliska do zamknięcia. Markę zastąpi Orlen

0
Podziel się:

W dotychczasowych lokalizacjach mają się pojawić szyldy podstawowej marki Orlen.

Sieć stacji Bliska do zamknięcia. Markę zastąpi Orlen
(Tomasz Gzell)

Jak podaje Rzeczpospolita, PKN Orlen planuje zamknięcie sieci ekonomicznych stacji paliw Bliska. Rezygnacja z tej marki zajmie koncernowi dwa lata. W dotychczasowych lokalizacjach mają się pojawić szyldy podstawowej marki Orlen.

Na koniec pierwszego kwartału pod szyldem Bliska działało w Polsce 199 stacji paliw, co stanowiło 11 proc. wszystkich punktów detalicznych Orlenu. Sieć znana była z niższych cen paliw, konkurując z ofertą hipermarketów.

Koncern od kilku lat redukował liczbę stacji w tej sieci. Od 2012 r. kiedy Bliska liczyła 489 jednostek ubywało co roku ponad sto stacji.

W tym roku PKN Orlen chce zainwestować w stacje paliw około 225 mln zł. Część z tych pieniędzy przeznaczy na zmianę marki obiektów w Polsce.

- Model biznesowy stacji paliw uległ w ostatnich latach znacznym zmianom, głównie za sprawą rosnącego znaczenia oferty pozapaliwowej - informuje Rzeczpospolitą Marek Balawajder, dyrektor wykonawczy do spraw sprzedaży detalicznej w PKN Orlen.

Oczekiwania klientów odnośnie oferty na stacjach benzynowych rosną. Na każdej stacji powinien być więc odpowiednio wyposażony sklep i oferta gastronomiczna.

- Intensywnie rozwijamy nasz flagowy koncept Stop Cafe i Stop Cafe Bistro, których mamy już ponad 1250 punktów w całej Polsce. W Czechach mamy blisko 100, a na Litwie niemal 25 - podaje Rzeczpospolitej Balawajder.

W Niemczech pod marką Star Cafe takie punkty działają już na 300 stacjach.

Dodatkowo koncern planuje też powiększenie sprzedaży paliwa Verva, a tego nie było w ofercie sieci Bliska.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/119/m348023.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/spolka-dnia/artykul/spolka-dnia-ropa-drozeje-a-akcje-pkn-orlen,139,0,1832331.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ropa drożeje, a akcje PKN Orlen tanieją
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/35/m96547.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/analitycy-wycenili-akcje-pkn-orlen-co,36,0,1811748.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Analitycy BDM: zysk PKN Orlen spadnie
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/103/m91751.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/poprawia-sie-wiarygodnosc-kredytowa-pkn,63,0,1792319.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosną marże Orlenu, ale nie na długo
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)

© 2026 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.