Notowania

gpw
05.03.2009 11:52

Skarb Państwa spieszy się ze sprzedażą GPW

Resort skarbu rozważa możliwość prywatyzacji giełdy jeszcze przed decyzją Trybunału.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Resort skarbu jest gotowy do prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych i rozpatruje możliwość uruchomienia procesu sprzedaży akcji GPW przed decyzją Trybunału Konstytucyjnego - powiedział wiceminister skarbu Michał Chyczewski.

_ Czekamy na stanowisko Trybunału Konstytucyjnego, które bardzo się opóźnia. Jest to dla nas sytuacja niekomfortowa, gdyż jesteśmy już gotowi rozpocząć cały proces sprzedażowy _ - poinformował Chyczewski.

_ Analizujemy w tej chwili możliwość uruchomienia procesu sprzedażowego przed decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Decyzja ta jest bez znaczenia w kwestii prywatyzacji, jednak ustawa musi wejść w życie, aby ta transakcja mogła zostać zakończona _ - dodał.

Nie chciał potwierdzić, czy proces sprzedaży rozpocznie się w pierwszym kwartale tego roku.

We wrześniu ubiegłego roku prezydent RP skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją RP ustawy z dnia 4 września 2008 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: gpw, prywatyzacja, giełda w warszawie, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz