Notowania

sesja na wall street
30.04.2012 23:03

Słaby odczyt PMI przyczyną zadyszki na Wall Street

Początek tygodnia przyniósł zmianę kierunku na amerykańskich giełdach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot /REPORTER)

*Początek kolejnego tygodnia przyniósł zastopowanie ciągłych wzrostów na amerykańskich giełdach, z którymi mieliśmy do czynienia w zeszłym tygodniu. *

S&P 500 spadł o 0,39 procent do około 1398 punktów. Dow Jones zniżkował o 0,11 procent, zaś Nasdaq o 0,74 procent.

Zobacz, jak w trakcie sesji na Wall Street radził sobie indeks szerokiego rynku (S&P500) Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Jedną z głównych przyczyn stojących za osłabieniem entuzjazmu kupujących był słaby odczyt indeksu Chicago PMI, który w kwietniu osiągnął wartość 56,2 punktów, co w zestawieniu z oczekiwaniami analityków, którzy szacowali, że wyniesie 61 punktów nie mogło dać impulsu do zwiększonych zakupów.

Oprócz Chicago PMI opublikowano też informacje o dochodach i wydatkach Amerykanów w marcu. Dochody w ujęciu miesięcznym wzrosły o 0,4 proc., a wydatki o 0,5 proc., wobec prognoz wynoszących odpowiednio 0,3 i 0,5 proc. miesiąc do miesiąca.

Spośród blue-chipów najbardziej traciły dziś akcje Bank of America (-1,7 proc.) oraz Caterpillar (-1,71 proc.), za to sporo zyskały walory Merck (+2,03 proc.). Zainteresowaniem inwestorów cieszyły się także akcje Amazon.com (+2,23 proc.). Spadek za to dotknął spółkę Apple, której akcje potaniały o 3,15 proc. do ok. 584 dolarów.

Sporym rozczarowaniem dzisiejszej sesji okazały się też słabe wyniki kwartalne NYSE Euronext, której zyski spadły o około jedną trzecią, co natychmiast spowodowało spadek kursu akcji o 4,88 procent.

Słabe dane makro oraz obawy związane ze słaba sytuacją gospodarki Hiszpanii przyczyniły się do spadków ceny ropy. Na koniec dnia za kontrakty na Brent crude płacono 119 USD (-0,44 proc.), zaś sweet crude kosztowała 104 USD (-0,13 proc.). Cena złota praktycznie się nie zmieniła. Na rynku spot na zakończenie sesji płacono 1664 USD (+0,14 proc.) za uncję.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: sesja na wall street, wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
Noble Funds TFI
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz