Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Solorz chce jak najszybciej przywrócić Elektrim jako udziałowca PTC

0
Podziel się:

Po korzystnym dla Elektrimu wyroku warszawskiego sądu apelacyjnego w sprawie PTC, Elektrim chce jak najszybciej doprowadzić do wpisania spółki w KRS jako udziałowca PTC, zapowiedział Zygmunt Solorz-Żak - główny akcjonariusz./ ISB /

Po korzystnym dla Elektrimu wyroku warszawskiego sądu apelacyjnego w sprawie uznania orzeczenia wiedeńskiego trybunału, wedle którego przeniesienie 48% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) z Elektrimu na Elektrim Telekomunikacja jest nieważne, Elektrim chce jak najszybciej doprowadzić do wpisania spółki w KRS jako udziałowca PTC, zapowiedział Zygmunt Solorz-Żak, główny akcjonariusz i szef rady nadzorczej Elektrimu.

„Uniemożliwi to działania Vivendi szkodzące bieżącej działalności PTC, np. utrudnianie płatności. […] Będziemy też dążyć do zdjęcia zabezpieczeń sądowych na udziałach PTC, jakie mają Vivendi i obligatariusze” – powiedział Solorz piątkowej „Gazecie Wyborczej”.

Sąd Apelacyjny w Warszawie w środę odrzucił apelację kontrolowanego przez francuskie Vivendi Elektrimu Telekomunikacja od postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie uznania na terytorium Polski wyroku Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu, według którego przeniesienie 48% udziałów w PTC z Elektrimu na ET w 1999 roku było nieskuteczne. Postanowienie to jest prawomocne.

W ub. roku Elektrim wniósł aportem udziały w oepratorze sieci komórkowych Era i Heyah, o które toczy spór także z kontrolowanym przez Vivendi Universal Elektrimem Telekomunikacja, do spółki Mega Investments.

Struktura udziałowców PTC po decyzji sądu rejonowego z dnia 15 listopada – o powtórnych zmianach w Krajowym Rejestrze Sądowym (kwestionowanej przez Elektrim) – wygląda następująco: Elektrim Telekomunikacja – 47,9998% udziałów, T-Mobile Deutschland GmbH – 22,5% udziałów, MediaOne International BV – 22,5% udziałów, Polpager Sp. z o.o. – 4,0% udziałów, CARCOM Warszawa Sp. z o.o. – 1,9% udziałów, Elektrim Autoinwest SA – 1,1% udziałów, Elektrim SA – 0,0002% udziałów.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)