Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spadki na Wall Street po danych z rynku pracy

0
Podziel się:

Sprawdź, jaki przebieg miała piątkowa sesja na nowojorskiej giełdzie.

Spadki na Wall Street po danych z rynku pracy
(UPI Photo/eyevine/EAST NEWS)

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami głównych indeksów. Wydarzeniem dnia była publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy, które w ocenie analityków zwiększyły prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w USA w tym miesiącu.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 1,66 proc. do 16 102,38 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 1,05 proc. do 4683,92 pkt. S&P 500 spadł o 1,53 proc. do 1921,23 pkt. Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w sierpniu wzrosła o 173 tys., podczas gdy rynek spodziewał się, że wzrośnie o 217 tys.

Silniej od oczekiwań spadła stopa bezrobocia w USA, która w sierpniu wyniosła 5,1 proc., wobec 5,3 proc. w lipcu i znalazła się na najniższym poziomie od 2008 roku. Analitycy spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 5,2 proc.

Zdaniem analityków dane z amerykańskiego rynku pracy za sierpień stanowią argument za podwyżką Fed we wrześniu. O tym, czy Fed podniesie stopy w tym miesiącu zdecyduje jednak ostatecznie to, jak bank centralny USA odniesie się do wysokiej w ostatnim czasie zmienności na rynkach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)